Vase skusenosti s HTPC + 24p u velkych TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Odar 2. 4. 2010 17:46

Ahojte.
Uz dlhsie sa zaoberam problematikou, ako nastavit HTPC tak, aby bolo co najviac redukovane trhanie filmov, ktore su tocene 23,976 FPS = 24p. Mam Samsung LE40A656, ktory podporuje 24p rezim a v HTPC mam integrovanu ATI HD 3200.
Povodne som pouzival 60Hz, ako som sa ale docital na hdclub.sk http://www.hdclub.sk/viewtopic.php?f=70&t=6214 , nie je to celkom to prave orechove, tak som skusil prehodit ATI v ovladacoch na 24 Hz. Na moje pocudovanie mi filmy trhali. Dlho som riesil, cim to je. Hlavne pri najazdoch kamery vo vertikalnom smere. Na hdclub.sk to vysvetluje jeden clen nasledovne (dovolim si citovat)
je to jedna velka hovadina, je sice jasne ze oko nezaregistruje viac ako +- 25fps, ale...
tym ale je velke skakanie obrazu na stale vacsich uhloprieckach, uz som to tu kdesi popisoval, predstav si metrovu sirku plazmy/lcd, v nej ide od laveho k pravemu kraju obdlznik o vyske napr 25 cm a sirke 1cm v kazdom frame, ak je 25fps, tento obdlznik skace o 4 cm, je to veeeelmi vidiet, preto sa musia pouzivat blur efekty a podobne sracky, ktore robia z obrazu velku machulu

zatial sa stale vyuziva marketing 24fps je best, cakam kedy konecne zacnu natacat/vyrabat filmy v native 50/60fps

Mam za to, ze cosi na tom bude. Skusil som 50Hz, co je priblizne nasobok 24p, aby tam nedochadzalo k takemu pulldownu, ako pri 60Hz a osobne to vnimam ako plynulejsie. Ked sa na to zameriam, zatrhavanie stale vidim, ale pri 24Hz to bolo skutocne pre mna az nepozeratelne.

S vykonom PC to nema nic - CPU maximalne na 70%.

Zaujimaju ma Vase skusenosti, ci ste sa s tym uz hrali a co je pre Vase oci najlepsie.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod evlo 2. 4. 2010 21:53

To by me taky dost zajimalo, ale obavam se, ze jet o primo filmem, protoze s temi najezdy kamery to dela jen nekde, mas overeno, ze na standaonle prehravaci pri stejnem zdrojovem souboru to nedela?

S tema Hz nevim jestli to je cesta - precejen pokud by doslo k selhani synchronizace treba u 60hz, tak bys mel na chvilinku jeden frame "rozseknutej" dalsim a to se nedeje.
Naposledy upravil evlo dne 2. 4. 2010 21:55, celkově upraveno 1
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 2. 4. 2010 21:55

Nemam standalone prehravac. Udajne sa to da nejako ovplyvnit aj nastavenim MP-HC v sekcii OUTPUT. Hlbsie som to zatial nestudoval a neskusal.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod evlo 2. 4. 2010 21:56

No takhle totiz - kdyz si pustim treba startrek v 1080 tak to temer nevidim, u 2012 v 1080 vubec a u scarface v 1080 velmi vyrazne, tak me proste prijde, ze je to zdrojem - filmem. Pouzivam WMC+coreAVC+ffdshow+haali, takze nejklasictejsi klasika.

Zajimalo by me jestli ten rezim "24" treba u wdtvlive je to jak ty pises obnovovacka 24hz.


Kdyby nekdo chtel patrat tak by bylo zajimave nejakou zcenu 1080 filmu prekonvertovat to 640x* a to pustit jestli to bude taky vypadat trhane.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 2. 4. 2010 22:02

Ja netvrdim. Moze byt. Tiez mam pocit, ze to nie je u vsetkych filmoch. Na 720p idem priamo v XBMC a na 1080p pouzivam MP-HC + CoreAVC. CPU max do 70%, takze vykonom CPU to nebude.

Ako sa to sprava v krabiciach typu WD TV zial nemam ani kde odskusat. Na hdclub.sk popisuju, ze sa tam pouzivaju blur filtre prave na to, aby to ten "matematicky" jav odstranilo a aby to vyzeralo, ako ze je to plynule. Je to asi na dlhsie skusanie, co ako nakonfigurovat. Prave preto otvaram tuto temu, ci to niekto nema odladene.

Aby bolo jasne - ono to nie je nejake extra trhanie - niekto si to mozno ani nevsimne. Ale ked sa clovek na to zadiva, vidi, ze to proste sem tam sklbne.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod eevil 3. 4. 2010 09:03

Osobně si myslím, že televize je jako monitor a proto nastavit zobrazovací frekvenci na starndartních 60Hz...Software se pak postará o ostatní:)
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 3. 4. 2010 09:05

A čo zmena GPU nevyriešilo by sa tym veľa???
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Odar 3. 4. 2010 09:18

Co to ma s GPU?
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 3. 4. 2010 09:25

Akože čo?!
Pokial coreavc nevydali poslednu verziu soft a n-vidia neupravila ovladace myslim od verzie 190,... tak som mal aj ja v mpc-hc podobne problemy taktiež aj s PoverDVD bol problem no už s aktualnou verziou 10 to ide v pohode. Jednoznačne v hardwarovej akceleracii n-Vidia vedie. To som tym myslel. A v neposlednej rade aj XBMC mi zvlada HD rip v 1080p v pohode bez nutnosti pouzit externy prehravac a teda "smiesne" opustat prostredie XBMC. lenze to by dakto musel čitat pretoze som to tu uz pisal v suvislosti s XBMC. Tolko k zmene hardware.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Odar 3. 4. 2010 09:58

armaman --> No neviem. Typek na hdclub.sk ma NVidiu
Kód: Vybrat vše
Intel C2D 6750 2,66Ghz 1333fsb
Nvidia 8800
2gb 1066 ram
CCCP, FFDshow, MPC
Samsung LE46A656 - 100hz, 24p

a ma podobny problem.

- CoreAVC pouzivam najnovsie
- NVidia v HW akceleracii vedie, ale ja idem cez CPU a ked pozriem na jeho vytazenie - v tom problem nie je. Aj ked pozriem na pocet preskocenych frameov (Frames Dropped) v MPHC, je tam nula - takze to stiha.
- predpokladam, ze XBMC mas ale pod Linuxom, ja idem pod Win 7 a tam DSPlayer zatial dotiahnuty nie je (minimalne mi nejdu titulky, ak to vobec ide), takze pre mna je zatial lepsie pouzivat externy prehravac

Teoreticky by som mohol mohol kupit za 35 EUR GeForce G210 (uz som po nej pozeral), ktora zvlada Format Profile L5.1 + Ref. Frames <= 16, ale stale by som musel ist s DXVA pod MPHC (v XBMC mi nepojdu titulky).
Dalsia vec, co mi vadi pri sucasnom stave MPHC + DXVA, ze titulky vykresluje do priestoru, kde bezi film. Nedaju sa posunut nizsie do cierneho pasu. Preto preferujem prave CoreAVC + VobSub na titulky.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod evlo 3. 4. 2010 11:06

Hmm tak jsem zkusil ruzne si pohrat s blurfiltry a nejaky minimalni rozdil by tam asi fakt byl, jenze to by chtelo presne ten filtr co pouzivaj v prehravacich ... kazdopadne je to rozhodne filmem - proste kdyz to v scarface na tech pomalejch prejezdech videt je, ale v 2012 to neni nikde vubec, tak to proste musi byt filmem - podle me to bude videlne u vetseny filmu se "zrnenim" a u novych uz rovnou hd filmu "cistych" to nebude.

Ja mam c2q 6600 + geforce 8600 a je jedno jestli jedu pres GPU nebo ciste CPU, vysledek je co se tyce trhani stejny.

Dokonce jsem koukal, ze nektere filmy mam v high@5.1, takze jsem tak mimochodem potvrdil, ze coreavc uz toto zvlasda :)

Odar: tak ja nevim jak interni MPC-HC filtry, ale titulky poladis tak, ze v ffdshow povolis raw, das roztahnuti filmu na rozliseni obrazovky pri zachvoani aspect ratio a je hotovo.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 3. 4. 2010 11:16

to odar
nie xbmc som mal ako na usb tak aj v roote windows /momentalne pouzivam vistu/ mi slo hd video bez trhania. tie titulky som neskusal. podstatne bolo aby som v xbmc pri prehravani hd videa v nastaveni videa nastavil nie automatic ale dxva. O ziadnom linuxe som nevravel to co som pisal davnejsie bolo testovanie nie full prevadzka. Pri linuxe mi neslo ani avi video s vacsim bitrate.

apropo k tej konfig
Nič okrem mpc-hc neistalujem a samozrejme core avc. Mne sa instalacia cccp a ffd show filtra zda zbytocna. nemam najmensi problem s hd videom
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Odar 3. 4. 2010 11:37

Ktoru presne verziu XBMC pouzivas? Mozes odskusat prosim ta tie titulky? Pozrel by som na to. Titulky su pre mna zaklad - pozeram vsetko v povodnom zneni (cest vynimkam).

CCCP a FFD Show nedavam ani ja. Cisto len MPHC + CoreAVC a kvoli titulkom VobSub.

Je mozne, ze ta NVidia predsta pod Win ide inak, ako ATI. Zial zaspali. Ak by NVidia sla pod XBMC s DXVA, ze by som nemusel pouzivat externy prehravac a sli by aj titulky (externe, aj vlozene do MKV), tak by som tu G210 kupil. Za to by mi to stalo. Videl som inzerat na bazos.sk - jeden ju predava za 20 EUR. Akurat by som z toho zhodil chladic a vyriesil chladenie pasivom ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 3. 4. 2010 11:41

Ze si to ty tak to skusim. :) Idem na to ak budem mat k tomu cosi viac dam ti vediet. XBMC som pri testoch pouzil posledne aktualne z ich domaceho webu zo sekcie download.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod armaman 3. 4. 2010 12:51

XBMC som stiahol tu:
Kód: Vybrat vše
http://mirrors.xbmc.org/nightlies/win32/

foto:
http://dl2.upnito.sk/download.php?dwTok ... 72188f7fac
http://dl2.upnito.sk/download.php?dwTok ... 68418543d0

Tie titulky neboli pre tuto verziu je to sama horna v tom odkaze ziadnym problemom taktiez vytazenie proc. a ram boli v norme. XBMC som mal nainstalovane ako portable.
armaman
Poslední varování

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků