Nový sat.příjimač pro HD vysílání+CZ+SK programy

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 23. 11. 2008 14:43

Ahoj,

potřeboval bych taky poradit. Postupem času se víc a víc blíží potřeba změnit příjem signálu z analogového na digitál. Z určitých důvodů bych jako hlavní zdroj chtěl mít digitální satelitní příjem. Jenže o tom vím dost málo, takže si rád nechám poradit ;-) .... za což vám předem děkuji :-)

Co chci? Příjem HD vysílání a také CZ a SK programů. Z jejich nabídky hlavně ty ,,volné" ...ČT balík, NOVA, Prima, STV balík, pokud možno i Markíza....
To HD vysílání pro možnost lepšího a zajímavějšího signálu po připojení na LCD, či plazmu .... jejíž koupě také (zřejmě) přijde.

Parabolu bych chtěl minimálně o průměru 100cm. Přemýšlím, zda s motorem, či ,,jen" dvěma ,,mikrofony" - pro příjem z mnoha, resp. ze dvou satelitů.
O přijímačích jsem cosi četl, ale moudrý z toho nejsem. Ferguson, či Topfield, nebo něco jiného?

Potřeboval bych mít možnost dát dvě karty do přijímače (CZ, SK) a nestarat se o nějakou jejich výměnu...prostě user komfort :-) Předpokládám tedy, že by měl mít receiver dva sloty pro Cryptoworks a pokud možno i šachtu pro další případný dekódovací modul. Nebo to raději vyřešit s pomocí modulu pro dvě karty CW?

Myslím, že bych ani nepotřeboval model s harddiskem. Zvažuji, zda vzít dvou tunerový typ.

Pokud bych se (do budoucna) rozhodl pro sat příjem na dvě TV, zcela určitě bych musel mít dva receivery a v případě motorového natáčení i dva satelity... Jeden motorový, druhý pevný, třeba se dvěma konvertory. Nebo je jiná varianta?

Jak vidíte tápu v tom pěkně a otázek mám mnoho, proto budu rád, za každé konkrétní info, či link.

Ještě jednou díky.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 23. 11. 2008 15:10

Myslím,že na toto téma se tady toho už napsalo dost.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 23. 11. 2008 15:55

Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 11. 2008 17:23

jito píše:Myslím,že na toto téma se tady toho už napsalo dost.

Tak sorry, že jsem se taky na něco zeptal.

Četl jsem příspěvky, ale jasno pořád nemám. Ono hodně lidí poradí to, či ono, ale nenapíše, proč zrovna přijímač X a ne Y... na co si dát při výběru pozor a co zcela určitě nebrat.
Pro mě je výběr poměrně složitou záležitostí. Je to skoro jako skládat PC. Nejde o jeden výrobek, ale o kombinaci přístrojů a dalších pomůcek.

Dříve jsem přemýšlel nad Humaxem --- tuším s přívlastkem 2000, avšak v porovnání s Topfieldem a možná i Fergusonem je prý pomalejší a snad má i o něco horší obraz.
Satelit nebudu ovládat jen já, ale i zbytek rodiny. Proto potřebuji stroj s velkými možnostmi (když si budu chtít hrát) a zároveň s určitou jednoduchostí, když bude stroj ovládat někdo jiný. Prostě ... stiskne tlačítko, jede ČT1, druhé ... jede Markíza atd. atd. CZ menu i EPG potěší...samozřejmě s korektním zobrazením všech znaků.

cumel30 díky
Proč bys dal přednost Fergusonu, třeba před Topfieldem? Vidíš tam nějaké jasné klady?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 11. 2008 18:36

cumel30 teď jsem se díval na Ferguson HF-8900 HD - prý nový typ, než jsi mě poslal link. No, jenže ten u toho staršího modelu se, kromě jiného píše, že umí přijímat S2, ale u nového nikoliv :hm
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 23. 11. 2008 19:45

MgX-jaký přístroj ti doporučit?To je názor každého uživatele jiný,podle toho jaký má doma nebo který má rád.Cumel má rád značku Ferguson proto,že to má doma.Já mám doma Vantage 7100S a já ti zas doporučím tuto značku.A ted si vyber,zase jsi na začátku.Proto jsem psal,že se tady toho o HD satelitech napsalo dost.Nejen Cumel a další.To co žádáš v tvých požadavcích od přijímače umí většina.Pokud chceš speciální funkce,tak budeš muset jít na odborná fora,která to řeší.Nemyslel jsem tou odpovědí nic špatného,jen mě dokážou "vytočit" tazatelé,kteří si ani v Seznamu nedokážou najít banální informaci.Někdy si připadám jako v mateřské školce.Neber si to osobně.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 11. 2008 20:08

jito občas se každý na něco potřebuje zeptat. A i když čtu a studuji ostatní příspěvky a další různé weby - nemám jasno. To, že mně někdo napíše kup Ferguson, kup Vantage je dost nepřesná informace.
Čekal jsem, že user uvede klady, popřípadě zjištěné zápory. Upozorní na to, že příslušný receiver nefunguje s tím, či oním CAM modulem atp. atd. atd.

Možná se občas ptám hloupě - z vašeho pohledu, ale rád obdržím korektní a co nejpřesnější informace, za nimiž si pisatel stojí a je schopen je obhájit.

Pokud každému napíšeme ,,vygoogli si to ty debile", tak to fórum můžeme rovnou zavřít. Ztrácí svůj význam.

Proč posílat někoho na jiné fórum, když se zde cítí dobře a zná to tu - přijde mu to přehledné? Jedině snad z důvodu, že tu nejsou uživatelé, kteří by s příslušnou problematikou měli zkušenost ... pak bych to pochopil.
Proč zde nenapsat informaci, která zde ještě není ... sice se dá najít někde na netu, ale na tomto odborném fóru prostě chybí.

A možná to musím brát trochu osobně - přeci nepatřím k uživatelům, kteří zde založí milion stejných vláken a opakovaně se ptají na to samé, nebo ano?

BTW: podívej se do vláken kde se probírají LCD, plasmy .... kolik jich je a kolik jich je stejných .. ano, tam se dá říct, že se má uživatel namáhat s vyhledáváním, protože na tomto fóru jsou informace, které žádá již mnohokráte zopakovány.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 23. 11. 2008 20:34

Jestli se tě to dotklo,tak se ti omlouvám.Nejraději mám téma s otázkou jakou TV atd.Vrátíme se k tématu.Vantage po dodání firmwaru bez problémů čte karty pro Czechlink,má 2 sloty na karty a slot na modul.Dnes běžné věci jako Diseqc nebo Usals,který používám já.Anténa ti bude stačit do 85 cm,pokud nechceš lovit exotiku.Spolupráce s motorem bez problémů.Výstup HDMI,USB,Lan,komponentní video,Audio optika a koax.Možnost připojení ext.HDD.Velmi jednoduchá obsluha,to samozřejmě beru z svého pohledu.Není to nic složitého.Čeština v EPG.Nevím co by jsem dál psal,snad ti pomůže tato recenze:
http://www.parabola.cz/clanky/3006/vant ... -receiver/
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 11. 2008 21:35

jito nedotklo, jen jsem se trochu naštval :mrgreen: ;-)

Díky za info - link, zítra to načtu, když tak se zeptám dál.

Ono je důležité, než člověk jde do obchodu mít nějakou představu a pokud možno i nastudované informace, informace kterým rozumí. Jinak si s Tebou prodavač udělá co chce --- a to nemám rád.

Příjemný zbytek neděle :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 23. 11. 2008 22:16

To MGX: riešil som podobný problém od začiatku roka -> jednoduchosť, žiadne doinštalovávanie HDD, vetrákov a pod., žiadne ládovanie programov z webu, precízna čeština/slovenčina, perfektné EPG, jednoduché ovládanie časovačov z EPG, TXT, PIP, strihanie záznamov, rýchle prevíjanie vpred/vzad, jednoduchý prenos cez LAN alebo USB, tichý chod, vypínanie HDD ak sa nepoužíva, nesmie sa hriať, pretože je v skrinke, konverzia a napalovanie na DVD.
Moji favoriti boli: Humax iCord, Topfield 7700 HDPVR, Vantage 8000HD. Nakoniec som vybral 4-tého z radu TechniSat Digicorder HDS2.
Základné nevýhody: len 1xHD a 1xSD súčasné nahrávanie, možnosť nahrávať 2 programy a sledovať súčasne len jeden z nich alebo tretí nahratý už na HDD, vraj nefunguje z kartami ktoré nie sú "úplne biele" - neviem nie je môj prípad, dekódovanie 2-och programov naraz len ak sú na rovnakom transpondéri (inak možno riešiť dvomi kartami - môj prípad). Ostatné vlastnosti môžem len potvrdiť že u Technisatu fungujú veľmi dobre.
Anténa 85cm 13/19,2/23,5/28,5.
Akékoľvek ďalšie dotazy možné.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cumel30 24. 11. 2008 08:17

MgX píše:cumel30 teď jsem se díval na Ferguson HF-8900 HD - prý nový typ, než jsi mě poslal link. No, jenže ten u toho staršího modelu se, kromě jiného píše, že umí přijímat S2, ale u nového nikoliv :hm

Veď práve o to ide
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 11. 2008 13:37

jito četl jsem jednu nevýhodu, kterou má Tebou vybraný model - při nahrávání na HD používá nestandardní formát - je to tak? Tudíž při jeho přehrání jinde, je nutná konverze.
Jinak předpokládám, že firmware musíš mít neoficiální, aby bylo možno použít vestavěné čtečky karet pro cryptoworks.
Spolupracuje dobře se dvěma kartami zároveň (CW --- třeba CZ a SK programy) ?

Jinak předpokládám tedy, že Tebou zmíněný receiver nemá vestavěný harddisk, tudíž ani nemá aktivní chlazení. Toto se osazuje jen v případě interního harddisku?
Měl jsi určitý jasný důvod, proč jsi vzal zrovna tento typ, tento model? Proč jsi třeba nešel do něčeho levnějšího?

Já přímo nepotřebuji model s diskem, zvláště pak v případě, že se bude muset osazovat aktivní chlazení, právě kvůli internímu disku. Avšak možnost nahrávat na externí harddisk se mně líbí.

Tebou zmíněný přístroj, když dovolíš, budu brát tedy jakožto základ pro další porovnávání s ostatními.

Jinak jsem trochu zmaten z těch dvou, či jednotunerových modelů. Hlavně v jejich případném použití. Bral jsem to tak, že jedině s ,,dvoutunerákem", můžu nahrávat na rekordér jiný program, než na který se zrovna dívám, ale co čtu (i zde na fóru), tak to tak jednoduché není :hm

Dagy2 díky za info. Čtu si o něm, vidím že je ještě dražší než předchozí model od jito. Zřejmě tam hraje roli to, že je vestavěn hard a taky je to dvoutuner.
Nechci tu psát horní hranici za pořízení celého kompletu pro příjem, protože je mně jasné, že někdy to může být omezující, přesto i cena může hrát roli.
Dagy2 Tebou zmíněný Technisat nepotřebuje konvertovat nahraný záznam pro případné vypálení na DVD apod.?

Předem díky všem za další názory, informace, připomínky, zkušenosti ....
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 24. 11. 2008 16:22

MgX-když jsem vybíral tento model-Vantage-tak v té době do byl jeden z nejlepších modelů na trhu.Mám zvyk,že když jdu koupit takovou věc,tak chci aby něco uměla i za "x" let.Cena je vyšší,ale je to stroj.Hlavně je zajímavá soft.podpora a spolupráce s moduly,které nás zajímají.S tím firmwarem mám vyzkoušenou kartu Gital i Skylink,chodí obě.Nahrávání na ext.hdd nepoužívám,jak je v té recenzi napsáno,tak nahrává v formátu,který je třeba převést.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 11. 2008 17:21

jito píše:MgX-když jsem vybíral tento model-Vantage-tak v té době do byl jeden z nejlepších modelů na trhu.Mám zvyk,že když jdu koupit takovou věc,tak chci aby něco uměla i za "x" let.

No, musím jen souhlasit - to je i můj přístup. Přesto vývoj jde dál, tak si říkám, že třeba cena něčeho může klesnout, ač bude stejná výbava.

O tom formátu nahrávání jsem četl. Říkal jsem si, zda jej s nějakým novým firmwarem nezměnili na formát, který by nebylo nutno konvertovat.

Můžeš ještě napsat na jaký stroj provádíš případný záznam?
Ty, dle napsaného tedy používáš motorové natáčení? Předpokládám, že satelit máš napojen na jednu TV.

Srovnával jsi své zařízení i s něčím jiným? Myslím v poslední době.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JSM1 24. 11. 2008 18:29

Jen pár obecných poznámek k danému tématu:
1) na http://www.parabola.cz jsou velice solidní testy zde diskutovaných receiverů
2) na http://www.cssf.cz je obsáhlá diskuse k těmto receiverům
3) HD programy - kromě NovyHD - je nutno si pořídit modul Diablo + CAS 3 programátor
4) 2x karta na CZ programy: 2 universalní čtečky s vnitřním sdílením karty má momentálně
jen Vantage 8000 (+ linuxové stroje), to umožňuje nezávislé nahrávání na vestavěný nebo
externí HDD.
5) varianty pro více družic:
- motor
- multifeed s velkým úhlem ( antény Toroid nebo T-85 Multi), pro více než 4 konvertory je
vhodný přijímač s Diseqc 1.1
6) top pozice dnes (zítra může být vše jinak):
- 23,5 E: CS link + KD v emu
- 0,8 W: Digi TV + C+Scandinavia (cca 12 HD programů) - obojí v emu
JSM1
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků