UPC vs. český Skylink - kvalita signálu (SD+HD)

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ph156 18. 2. 2010 15:35

Mám dotaz ohledně kvality příjmu UPC a Skylinku ... hodně lidí mě od UPC odrazovali, protože oproti Skylinku má špatný datový tok, což se odráží na kvalitě obrazu.

Dnes jsem byl osobně ve značkové prodejně SONY a tam mi bylo řečeno, že Skylink (a vůbec satelitní technologie) sice umí daleko lepší příjem jak UPC, ale konkrétně pro ČR je ten rozdíl malý, protože Skylink v ČR nevyužívá plně satelitní technologii a tím ani nevysílá podstatně lepší signál ... odůvodnění je údajně takové, že v každé zemi si Skylink "nakoupuje" jinak kvalitní příjem z dané družice a to je pak rozhodující pro výsledný obraz (např. německý Skylink má v HD oproti českému daleko lepší obraz).

Neřešil bych to, ale jelikož kupuji byt v přízemí, tak satelitní parabolu nechci umisťovat na balkón na dosah cicích rukou (myslím, že tady v Praze bych o parabolu a vše okolo do týdne přišel) ... takže otázka zní, zda je rozdíl v kvalitě signálu od UPC opravdu viditelně horší jak u českého Skylinku a mám tedy řešit možnost umístění paraboly např. o patro výše (dohodou se sousedy) nebo to UPC bude vyhovující a nemusím nic víc řešit.

Vím, že dlouhodobé náklady na UPC jsou vyšší, ale rozhodující je pro mě opravdu hlavně ta kvalita obrazu (SD i HD).
ph156
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 2. 2010 16:09

Určite sa oplati isť do Skylinku. Obraz je podstatne lepši.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ph156 18. 2. 2010 16:15

A co DIGI TV? ... koukám, že má všechny programy (i Eurosport 2, Nova Sport atd.) v základním balíku za 260 vč. DPH ... jen tam nikde nevidím programy v HD :-(
ph156
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 18. 2. 2010 16:48

Pokud preferuješ kvalitu obrazu nad kvantitou,tak jak píše Ryan-Skylink.
V DigiTV si na HD program ještě asi dlouho počkáš.Letos chce HD programy dát UPC-vše souvisí s jejich přechodem na jinou sat.pozici.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ph156 18. 2. 2010 17:01

OK, díky moc všem za rady ... bude to tedy Skylink.
ph156
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cannon522 18. 2. 2010 17:11

toto tema se zde na foru toci stale dokola,upc jsem mel v promo akci a SEL,ted mam skylink a to se neda srovnat,kvalita o hodne lepsi.vse na technisat hd-8sx a plazma panac 50g10.to je moje zkusenost.
cannon522
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 18. 2. 2010 17:43

Zdá sa že pH156 tu porovnáva dve rôzne veci - satelitné vysielanie (pH: SkyLink je prevádzkovateľ satelitného vysielania a poskytuje služby v ČR a SR. V Nemecku určite nie!)
a káblové vysielanie od UPC (píšeš, že pre SkyLink musíš riešiť umiestnenie paraboly a pre UPC nie).
Týmto sú tvoje možnosti ale ešte úplne inde:
1/ Satelitné vysielanie (SkyLink, CSlink, UPC direct, prosím len nie DigiTV) potrebuje parabolu na baráku.
Môžeš si kúpiť buď SAT prijímač + TV (ako cannon522 :tleskani ) a máš potom možnosť prijímač použiť aj ako prístroj pre nahrávanie programov.
Alebo si môžeš kúpiť priamo TV s DVB-S2 tunerom (je ich na trhu zopár)

Karta SkyLink a CSlink je pre základné programy "navždy" a potom si môžeš priplácať ľubovoľný balík na rôzne dlhú dobu od mesiaca dlhšie. Platiť môžeš kreditkou cez internet, aktivácia funguje do 5 minút po zaplatení.
Karta UPC direct je predplatená (žiadne zmluvy) na 6 mesiacov alebo 1 rok. Vyberieš si balík, kúpiš kartu v obchode a zaplatený balík potom máš aktívny počas celého obdobia bez možnosti zmeny. Po uplynutí môžeš použiť kartu ako škrabku na čelné sklo auta.

Dátový tok SkyLink vs UPC direct je presne 2:1 u ČT, STV, Markiza, Nova, Prima, Jojka a ich deriváty. Toto mám osobne zmerané. Takže v obchode ti rozprávali nezmysly.
Kvalita niektorých programov je aj na CRT TV viditeľná na prvý pohľad.
U SkyLink funguje zopár HD programov, 6 ďalších máš voľne na družici 19.2E.
UPC Direct nemá zatiaľ HD programy v ponuke, chystá sa na ne v lete po presune na inú pozíciu.

2/ Káblové rozvody (tu máš možnosť asi len UPC)
Káblový príjem u UPC tiež môžeš riešiť buď set-top-boxom ktorý ti prenajmú alebo zakúpením TV s CI-slotom a kartou UPC.
Aká je kvalita rozvodov záleží asi tiež od toho kde bývaš - optika/metalika/ metalika stará 20rokov a podobne.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ph156 18. 2. 2010 18:28

Moc díky za vyčeprávající odpověď ... pokud budu mít parabolu, tak určitě půjdu do Skylinku ... pokud parabolu nebudu mít kde "usadit", tak se bohužel budu muset spokojit s UPC kabelovkou.

Plánuji koupit LCD TV Sony KDL-40HX800 (pokud bude možnést využít Skylink, tak 40HX805, která má v sobě již integrovyný DVB-S2 tuner).
ph156
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 19. 2. 2010 11:06

DigiTV je kvalitově tedy horší než UPC? U DigiTV se mi líbí cena a nabídka...
m.a.x.i.m.u.s
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MITA 19. 2. 2010 12:38

DIGI TV je hrozná.Řekl bych že pořárně nesplňuje ani normu PAL. Já diginu mám ale budu kupovat SKYLINK protože obraz je suprovej.Fakt tu diginu nedoporučuji zvlášť na velkou TV
MITA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubbY 21. 2. 2010 11:19

Kvalitu lze seřadit takto:

1) CS Link / Skylink
2) IPTV - O2 TV
3) DVB-T
4) DVB-S v podání UPC
5) DVB-C (např UPC)
6) DVB-S v podání Digi TV

Kdo má možnost dát někam parabolu a přijímat satelit tak volí CS link/Skylink. Satelitní Digi TV a UPC Direct bych řešil až jako poslední variantu. A kdo má peníze a umí trochu počítat co se týče komplexnosti služeb tak si pořídí O2 TV (nechá-li si poradit a nebude poslouchat keci zakomplexovaných antitelekomunistů)...
Ou tů - ken dů
KubbY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kocour65 21. 2. 2010 15:20

co tu placas za blbosti - kvalita upc dvb-c - muzes prijimat 10 hd kanalu a kvalita zobrazeni je urcite daleko daleko pred dvd-t i o2tv - obe totiz maji mizerne datove toky a proto je upc proti nim perfektni
kocour65
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 21. 2. 2010 16:52

KubbY píše:.... tak si pořídí O2 TV (nechá-li si poradit a nebude poslouchat keci zakomplexovaných antitelekomunistů)...


KubbY chápu, že hájíš „barvy“ O2, ale věř, že mnoho lidí má s touto společností špatné zkušenosti, a to ne svoji vinou. Když se nabízejí služby, tak se vnadí, láká, směje - když je problém, tak se radí restart, strká se „hlava do písku“ a nebo se zvolí varianta milionu přepojení z jednoho pracovníka na jiného, pak zase na jiného atd, aby se volající odmlčel.

Já sám měl s touto společností problém a nebyl mnou zapříčiněn. To stejné dalších několik lidí z mého okolí.
Právě kvůli občasné horší komunikaci a někdy zhoršenému přístupu při řešení reklamací, se najdou lidé, kteří se k výše uvedené společnosti obrátili zády.
Byl bych tedy trochu více objektivní a nezávislý.

Pravdou je, že nemohu tvrdit, že by jejich nabídka nebyla zajímavá, za příznivých okolností kvalitní a nestála za zvážení, že by jejich technologie nešla kupředu a neznamenala pokrok.

Omlouvám se za OT.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubbY 22. 2. 2010 09:27

MgX: Nehájim ničí barvy, jen jsem alergický na čecháčkovské házení všeho do jednoho pytle. Kdyby se totiž takto měli hodnotit ostatní společnosti, pa nechápu jak někdo může ještě používat DigiTV. Jejich podpora je prakticky nulová. U UPC se dovolat na zákaznickou linku, je asi jako vyhrát ve sportce a problém řeší ještě složitěji než O2 a tak bychom mohli pokračovat. Proto řikám, že je to určitá principální zaujatost jen proto, že to byl český telekom a to mi nikdo nevymluví.

Taky sry za OT ;-)

Ale zpět k věci, dnes jsem měl možnost vidět kvalitu satelitního balíku HD+ vysílajícího v německu a musím uznat, že je to o X řádů lepší než např CT HD a STV3 na Skylinku. A dnes je i krásný článek na digizone.cz o kvalitě HD vysílání v souvysloti s olympiádou. Doporučuji přečít...
Ou tů - ken dů
KubbY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 2. 2010 19:33

KubbY píše:Proto řikám, že je to určitá principální zaujatost jen proto, že to byl český telekom a to mi nikdo nevymluví. ;-)

Mýlíš se, ale protože mýlit se je lidské, pak tím dokazuješ, že jsi člověk :-)

Nebudeme si nalhávat, že ostatní to nedělají podobně, či stejně a také mají své odpůrce - nespokojené klienty, kteří by znovu od těchto společností nic nechtěli. ALE řeč byla o O2 a Ty jsi začal se svým názorem o „zakomplexovaných antitelekomunistech“ ;-)

Nepotřebuji Ti vyvracet Tvůj názor - jen by bylo vhodné se na věc podívat objektivně a neházet „čecháčkovským způsobem“ všechny nespokojené klienty do jednoho pytle ;-)

BTW: ... vzhledem ke Tvému avataru bych o hájení barev moc nepochyboval - nevadí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků