Yamaha RX-V 463 nebo Denon AVR-1509

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod paett 18. 2. 2009 11:41

Zdravim vsechny a prosim o radu. Měl bych zájem o pořízení nejakeho levnějšího AV receiveru
Předběžně jsem vybral
Yamaha RX-V 463
Denon AVR-1509
ONKYO TX-SR576


Je to ke sloupovým bednám TVM ACOUSTICS ARS 350 52 (kdo nezna, zvukově vice basovejsi
obdoba AQ Kentaur 654, cenova hladina cca 12 tis,http://reproduktory.tvm-valmez.cz/tripasmova-reproduktorova-soustava,-bassreflex-ars-350-52-8-polypropylen-p-157.html).

Parametrove shledavam vyhodnejsi yamahu, jelikoz bych jiste vyuzil USB
vstup, na denon jsem zase slysel pozitivni ohlasy ohledne kvality zvuku,
cemuz prikladam vetsi vahu. Rad bych se zeptal na vase doporuceni co
se tyce kvality zvuku jednotlivych receiveru a vhodnosti pouziti.

Popripade jaky jiny by se hodil.

Děkuji
paett
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 18. 2. 2009 12:50

Podle mého názoru je daleko větší rozdíl v AVR v dané cenové kategorii z pohledu jejich výbavy a funkčních vlastností než zvukového projevu. Tomu by pak měl být podřízen i jejich výběr.
Z mé praxe: Měl jsem možnost důkladně si vyzkoušet a poslechnout AVR v cenové úrovni cca 8000 Kč značek Denon, Yamaha a Sony na bednách TVM. Zvukově jsem mezi nimi shledal minimální rozdíly, zato funkčně značné a z tohoto pohledu mě nejvíce uspokojil Sony, u kterého jsem zůstal.
Navíc, pokud nemáš absolutní sluch, tak případné zvukové rozdíly beztak nejsi schopen postřehnout bez bezprostředního porovnání.
Určitě ti budou doporučovat poslechové zkoušky. I to může být ošidné, pokud posloucháš v jiném prostoru s jinou hlasitostí a s jinými soustavami.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod paett 18. 2. 2009 14:25

Díky za odpověď. A kde jste měl možnost si TVM poslechnout s různými AVR? Ja je slyšel pouze přímo v tesle ve Valmezu (žádné další studio, kde by je měli jsem nenašel), ale tam svého času měli pouze jeden svůj receiver a vzhledem k to mu, že receivery neprodavají ani nepředpokládám, že by jich tam měli na výběr nyní více. Díky
paett
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 18. 2. 2009 16:41

Shodou okolností měl jsem možnost vyzkoušet si uvedené AVR v domácích podmínkách v rozmezí asi 2 měsíců.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků