Výběr sluchátek na domácí poslech (nizka impedancia, amp).

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Betaron 14. 7. 2008 10:42

Nedávno jsem si postavil sluchátkové zesilovače s elektronkami – triodový i pentodový:
http://img33.picoodle.com/img/img33/4/7 ... 9fc672.jpg
http://img26.picoodle.com/img/img26/4/7 ... 4daa2b.jpg
http://img33.picoodle.com/img/img33/4/6 ... 05cbae.jpg
http://img33.picoodle.com/img/img33/4/6 ... 6600dc.jpg

Uvažuji o koupi trochu slušnějších sluchátek. Levnějších sluchátek – uzavřených i polootevřených – mám povícero.
Jak jsem si ověřil, oběma zesilovačům svědčí lépe sluchátka s co nejnižší impedancí, zároveň s vyšší účinností – výstupní signál je odebírán z katody. Výběr jsem zúžil proto tímto směrem, o frekvenční charakteristice němluvě. Tam je to vždy ošidné, 20 – 20000Hz moc nevypovídá o vyrovnané charakteristice, anebo z druhé strany, jak který jedinec má citlivé uši pro ty které frekvence.=)
Dle http://www.headphones.cz, kde je široká škála typů od různých výrobců jsem vybíral i dle designu, který je mému oku lahodný – povětšinou Sennheiser, Beyerdynamic, něco z Denon. Limitní cena okolo 5.000Kč.

Na rozběh se mi zamlouvají Sennheiser HD-201; tyto určitě mimo pořadí, nejsou drahé.
Lepší Beyerdynymiky mají bohužel vysokou impedanci, to je pasé.
Nejvážnější adepti ze všech možných typů se mi jeví Sennheiser HD-595, či HD-555 a pak ještě Denon AH-D2000, které splňují požadavek vysoké účinnosti při nižší impedanci, konstrukce s velkými měniči.
Pokud bych nechtěl být příliš náročný, pak se mi taky zamlouvají dle výše uvedených požadavků s impedancí 32 Ohm – Sennheiser z nižší řady, např. HD-485.

Kdo má jaké zkušenosti s různými sluchátky, rád uvítám názory. Sluchátka mají pro mne význam, neboť u mé ženy v činžáku - pokud tam přespávám, je to 150m od mého barákuelektrodílny =) - poslouchám hudbu pouze sluchátky. Žena nesnáší silnější poslech =).
Jistěže nejlepší by bylo mít všemožné typy pohromadě a takto vybrat dle osobního subjektivního vjemu. Bohužel je to nereálné.:lol:

//eraser_svk : Mierne upraveny nazov temy
Betaron
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 14. 7. 2008 15:12

HD 595 / D2000 su vyborna volba. Ale ktore su lepsie, neporadime - zalezi len na tebe a tvojich usiach. Maximalne ta mozeme nasmerovat, co od ktorych sluchadiel cakat. Pokial chces neutralny, vzdusny zvuk, vezmi HD 595. Pre trosku basovejsi, dravy zvuk siahni po D2000. Pri vybere by pomohla aj informacia o tom, aky styl pocuvas.

Ale ak mozem poradit - naslepo a podla rad na internete tentoraz nekupuj. Je to dost subjektivna dilema, nieco ako ktory obraz si kupit. Ide o pomerne dlhodobu a nie prave lacnu investiciu, tak si sprav volny den, nabehni do Prahy a vypocuj si svojich favoritov rovno cez tvoj zosilnovac. ;-]

Co sa tyka HD 555, vypocuj si aj tie, ale ked mozes mat HD 595, nevidim dovod brat 555ky. Ked uz kvoli nicomu inemu, tak aspon pre ten drziak :D ;-) (Aj ked je pravda, ze 555ky su krajsie, ale aj toto je subjektivne - spuste ludi sa zdaju krajsie 595ky ;-]

Mimochodom, po head-fi sa dost mnozia negativne ohlasy na dielenske spracovanie D2000/D5000, takze ak so sluchadlami narabas trochu hrubsie, asi by bolo vhodnejsie zobrat 595ky.

// A takmer som zabudol - 485ky neber. Ked uz mas zosilnovac a moznost zobrat sluchadla z vyssej ligy, bola by prinajmensom skoda pozerat sa nizsie.
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Betaron 14. 7. 2008 16:34

eraser_svk, jsem tady na tomto webu opravdu „kolemjdoucí“. Před chvílí jsem si přečetl Tvou recenzi na HD-555, velmi pěkně a kultivovaně sepsané, zaujala mě.
Co se týká poslechu, směle mohu říci že jsem už docela zdatný posluchač hudby. Krom toho jsem aktivní muzikant 35 let – baskytara, rock, hardrock.
K poslechu stylů – a tam bych chtěl ony zmíněné sluchátka: především současná jazzová tvorba s komplikovanějším aranžmá (Chick Corea aj. kalibři v podobném duchu), Zappa, klasika rock, pak různé zajímavé projekty. Co Ti ale může ještě lépe napovědět, s ohledem na výběr vhodných sluchátek – m e t a l nemusím doma poslouchat, moc obdélníků nedělá uším dobře. Stačí mě v kapele moji dva dost nabroušení kytaristi.
Na testování používám CD: Cassandra Wilson – Traveling Miles, což je víceméně akustický jazz na bázi minimalismu.
Betaron
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 14. 7. 2008 17:44

HD595 můžu jako jejich majitel směle doporučit. K poslechu Vámi zmíněných stylů jako jazz a rock je také používám a nemám jedinou vítku. Občas lze narazit na zmínku o určité bassové nedostatečnosti, ale s tím já nesouhlasím. Bassů je akorát a umí být i opravdu mohutné. Co se srovnání s HD 555 týče, tak ty jsem neslyšel.
Někde jsem vyčetl, ale opravdujen vyčetl takže to nemusíte brát jako vodítko, že HD555 a 595 zní prakticky stejně při použité s nepříliš kvalitním zdrojem. Ale to u Vás jako muzikanta navíc člověka co dovede sestavit takovéto krásné sluchátkáče asi nehrozí.
Ale jak zmiňuje Eraser_svk tak ten držák je opravdu párádní :-) a design mají také hezčí než HD 555 ;-) Navíc když dnes můžete HD 595 pořídit bez problémů za 4000,- tak není co řešit.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 14. 7. 2008 18:04

jasne ked chces kvalitu odlisujucu do obycaja tak to naj. trebarz HD 595. pre neruseny posluch pre okolie v pohode D2000. su aj ine modely, ale toto su najpreferovanejsie. ked chces totalnu vernost a presnost tak ti tu snad niekto poradiiii.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ShanDo 14. 7. 2008 19:05

ak mas tiche okolie tak HD595 su dobra volba, ale ak je tam rusnejsie pripadne ak nechces vyrusovat okolo-pritomnych, asi bude lepsie zobrat AD2000.
Ja osobne som z HD595 spokojny, na klasiku velmi prijemne :-)
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 14. 7. 2008 19:24

Betaron - tak v tom pripade by som odporucil HD 595. Na Jazz sa hodia skor neutralne sluchadla ako 595ky, ktorym skutocne sedi. Aj gitary zahraju prijemne bez velkej unavy usi. No aj napriek tomu odporucam pre istotu zbehnut do nejakeho studia a vypocut si ich ;-)

Co sa tyka recenzie, dakujem, potesilo :-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Betaron 14. 7. 2008 19:54

Kocmaister dík za poznámky K HD-595 i za pochvalu mých výtvorů. Samozřejmě tyto aj. sluchátka sleduji různě po netu delší dobu.
K mým konstrukcím sluchátkových zesů (jinak zesilovače stavím stejně dlouho, jako hraji); konkrétně pentodová verze má samostatné sekce anodových vinutí pro každý kanál, to je kvůli zaručenému odstupu signálu obou kanálů. Žhavení je usměrněné s filtrací 10G pro maximální eliminaci brumu. Tafo jsem nechal navinout v Tronic na zakázku.
Až donedávna jsem poslouchal přes sluchátkový zesilovač, který je součástí CD přehrávače Technics SL-PS770A, nebo taky decku RS-AZ7, jež mám k tomuto účelu na nočním stolku. Je znatelný rozdíl poslouchat hudbu flaškovým zesilovačem a tranzistorovým Technics. Prvním poslechem jsem byl fascinován – zapojené Koss TD/75, celé zvukové spektrum nádherně prokreslené se všemi detaily! Zvláštní navíc na tom flaškovém sluchátkovém zesilovači je, že přes něj hrají docela slušně kdejaká levná sluchátka, např. Thompson HED-415, nebo kdejaké walkmanovské Panasonic a Sony.
Betaron
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 15. 7. 2008 09:24

Díky vaší odpovědi se jasně potrvrzuje, že má smysl uvažovat o sluchátkovém zesilovači i pro použití s opravdu nízkoimpendančními sluchátky. Dobrá informace, vzhledem k tomu že je použití takového většinou odbyto tvrzením, že CD přehrávač či jiný zdroj k vybuzení bohatě stačí.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 18. 7. 2008 12:53

Dovolil som si prispevok o uprave Tesco sluchadiel premiestnit do samostatnej temy, kedze si ju myslim zasluzi ;-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků