[recenze] Jays D-Jays

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod The Archer 2. 9. 2009 17:16

Jays D-Jays jsou jedna z nejlevnějších sluchátek s tlakovým měničem. Dají se pořídit okolo dvou tisíc korun.

Obrázek

Balení obsahuje sluchátka, 4 páry silikonových nástavců, 4 páry náhradních filtrů, 1 pár pěnových nástavců, leteckou redukci, rozdvojku, pouzdro a devadesáticentimetrovou prodlužovačku (základní kabel má 60 cm). Tuto výbavu ale má jen černá a bílá varianta, ostatním chybí pěnové nástavce, letecká redukce, rodvojka a pouzdro. Pouzdro je poměrně malé, taktak se do něj vejdou sluchátka, prodlužovačku už tam snad nikdo nenacpe. Nejlepší izolaci nabízejí pěnové nástavce, nejpohodlnější jsou pro mě silikonové (izolují trochu míň, ale pořád dostatečně - testováno v letadle a tramvaji). Kabel je bohužel dost náchylný na mikrofonní efekt.

Obrázek
Sluchátka, pěnové nástavce, letecká redukce, rozdvojka

Zvuk je poměrně detailní, v (kvalitních) nahrávkách je slyšet spousta věcí, co na levných peckách prostě neslyším (podle některých (pravděpodobně hluchých) inteligentů holt blbě slyším :mrgreen: ). Basů je dostatek (snesl bych i míň, na druhou stranu, trošku víc by taky neuškodilo), ale nepřekrývají zbytek spektra. Tlakový měnič by měl poskytovat vyrovnanější reprodukci, což se mu dle mého názoru víceméně daří.

Obrázek
Pouzdro

Jsem s nimi velmi spokojen a jsem rád, že jsem si je vybral. Teď ještě našetřit na něco kvalitního na doma ;-] ...

Kritiku uvítám, je to moje první recenze, nebo spíš minirecenze, moc jsem toho nenapsal, tak snad to stačí :oops:
The Archer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 2. 9. 2009 17:33

Napoprvé docela dobré. 8-)

Rozsahem spíše "představení" nebo "dojmy z používání", ale i tak zdařilý pokus.

Jen třeba:
The Archer píše:Basů je dostatek (snesl bych i míň, na druhou stranu, trošku víc by taky neuškodilo)

Nějak nevím, co si z toho mám vybrat.

Ale jinak snaha se cení. Čím víc sepsaných věcí, tím víc si člověk (a taky případný kupec) může udělat dojem.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Archer 2. 9. 2009 17:44

Wolverine: No, prostě by jim podle mě neuškodilo víc basů, ale sluchátka, co mají basů o malinko méně bych taky přežil. Nějak mě nenapadá, jak to líp formulovat.

Dík za ocenění, čekal jsem, že to bude hodnoceno hůř.
The Archer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod i758242852.cz 2. 9. 2009 18:37

v té větě o basech si odporuješ (je jich dostatek/snesl bych míň/víc by neuškodilo). ale jinak za mě taky fajné. schválně si ty dojmy přečti třeba po pár měsících a napiš, jestli bys je hodnotil trochu jinak a v čem - i tím se naučíš recenzovat.
Poslechové studio - Vincent CD S4 a KHV1, příp. Carat Topaz a Dynavox CSM-112. Přijďte si poslechnout Senny 448/485/555/595/600/650/800, AKG 272/601/701/702 nebo mnoho pecek či špuntů z nabídky - Phonaky, Jayse, Senny IE6/7/8, Shury..
i758242852.cz
Junior

Odeslat příspěvekod ThomasKo 2. 9. 2009 19:13

Neviem, ja by som tu vetu použil kľudne na IE8 u mňa, basov je dosť, pri niektorých pesničkách a koncovkách málo, inokedy zas ďaleko viac ako by som chcel. Taktiež ak by IE8 mali menej basov o trošku tak by som to zniesol, ak by mali viac (na minimálne nastavenie) tak by to bolo tiež znesiteľné. Inak pohodový článoček.
Doma: BantamDAC - Dispre II V3 - DT880 250ohm 2005 edition
Vonku: Sansa Clip - Mini 3 -recabled Sennheiser IE8 s custom nástavcami
ThomasKo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Archer 14. 9. 2009 17:55

Tak jsem si pořídil Comply Foam Tips T-100. Nasadit je nebyl problém, zabralo to sotva minutu. Pohodlí se mnohonásobně zlepšilo, izolace taky. Zvuk se nějak výrazně nezměnil, jen nepatrně přibylo basů, což spoustě metalových nahrávek celkem prospělo, na druhou stranu jazzu uškodilo.
The Archer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejsi87 18. 9. 2009 10:11

The Archer píše:Tak jsem si pořídil Comply Foam Tips T-100. Nasadit je nebyl problém, zabralo to sotva minutu. Pohodlí se mnohonásobně zlepšilo, izolace taky.


predpokladam ze ty same pujdou nasadit i na j-jays?
♫ Sennheiser IE8, Sansa Clip+
kejsi87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 18. 9. 2009 11:27

Ano, měli by tam pasovat T100.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0803 5. 10. 2010 10:19

aj mne padla do oci akcia na d-jays. mam yuin pk3 s ktorymi som spokojny, ale rad by som vyskusal aj nejake spunty / zatial moje prve / mozete mi niekto poradit, ci d-jays su pre mna volba ? / chcem dorazne basy ale nie dunenie, dynamicky dravy prejav aj na ukor nejakeho toho detailu / dakujem.
0803
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků