Sennheiser IE 8 vs. nahrávky

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Balda_87 23. 2. 2010 16:01

tak me klidne posli link na ony soubory do sz, rad si to zkusim poslechnout. zady prskani jsem doposud neregistroval.

//eraser_svk : pokračovanie offtopic diskusie odtiaľto viewtopic.php?f=1712&t=1080222
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirosd 23. 2. 2010 17:30

Tak třeba hodně písniček z diskografie Nightwish, sem tam nejaké písnička od Therion, Lacuna Coil - Comalies acoustic version atd. poslouchám převážně metal, a málokterého albumu a to i ve flacu se stává, že by bylo dobré. Ten zvuk bych popsal jako takové prsknutí buťto u hlubších tónů nebo u složitějších pasáží při hraní kytar zde ty kytary zní spíše tak rozeklaně, rozvibrovaně, rozplzle jakokdyby nad limit sluchátek což se mi zdá divné už jen kvůli tomu jak každý básnil jak hezky nehrají. Chvilkama jsem i přemýšlel jestly nemám fake sluchátka, ale to je tak poslední možnost - jelikož jsem je kupoval v ověřovaném obchodě za normální cenu a mají nálepku Pantera, a co sem je tak porovnával s obrázky fejků měli by být origo.

Proto bych spíš volil variantu kdybych se mohl sejít s nejakým Ostravákem či Zlíňákem a mohl porovnat - moji muziku a moji mp3 na cizích sluchátkách.
Doma: AE Aego-m, BBdac -> AKG K701, Senn HD800
Na lítačku: sansa clip+ -> Senn IE8
mirosd
Junior

Odeslat příspěvekod vonTossis 23. 2. 2010 17:33

Není problém, pracuju v Ostravě, vyber nějaký všední den někdy po 16:30 a může být :)
vonTossis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kocmeister 23. 2. 2010 17:36

No to může bejt fakt nízkou kvalitou moderních nahrávek metalu (limitace, clipping). Zkus kvalitně nahranej metal třeba Metallica cokoliv kromě St.Anger a Death Magnetic. Tam nic prsknout nemůže pokud není problém se sluchátkama.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirosd 23. 2. 2010 17:52

Je to možné, aji bych tomu věřil... tento týden mi má přijít zesík tak třeba se to s ním nějak umravní...

Kdyžtak jeste zkusím naposlouchat a sepíšu seznam pár konkrétních písní
Doma: AE Aego-m, BBdac -> AKG K701, Senn HD800
Na lítačku: sansa clip+ -> Senn IE8
mirosd
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 23. 2. 2010 18:04

Jen bych upozornil, po mém menším zkoumání, že je přes 50% ripů na netu (Flac) velmi špatné kvality, tedy většinou jen převedené MP3 do Flacu a u metalu to platí o to víc, protože metal je hlavně záležitost mladších posluchačů a ti často z neznalosti, ač s dobrou vůlí, převádějí MP3 do Flacu a ještě v tom slyší rozdíl :)

Nechci to tu nějak moc rozebírat, tak v případě zájmu SZ a pokecáme...
Sattero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 24. 2. 2010 22:06

Nuže, onu věc s ripy a porovnáním skladeb sme úspěšně probrali a chyba je s největší pravděpodobností v nahrávce u jednoho songu a u druhého jen chyba posluchače, přesněji neznalost efektu použitého u kytary, kde je na má na konci "zdvojená" kytara přesahující efekt o něco níže, takže to působí rozeklaně...

A jinak dobrej poznatek. Nechal sem hrát s iPhonem zase několik hodin IE 8, aby se zase maličko posunuly a sakra, najednou se vybarvily basy a je radost je poslouchat. Jsou zřetelnější, nezahuhlané, přesnější a třeba basa na CD All This Time (koncert) Stinga je naprostá krása poslouchat, včetně bicích, které znějí "uvěřitelněji", avšak u nich dávám ještě Sennům čas a cítím tam prostor na zlepšení, které jistě nastane (sice to teď odemne zní jako utopie, ale mám prostě takový pocit a věřím tomu).
Sattero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirosd 25. 2. 2010 06:05

No nakonec jsem zjistil, že se mi na Clipu v jednu chvíli sešlo více takových špatných, poddekových či jinak divně znějících alb (písní), proto jsem se v tu chvíli zalekl jeslty není něco s IE8. Po přehrání nových alb a porovnání se Satterovým ripem je už všechno tak jak má být. Jinak díky i ostatním za rady
Doma: AE Aego-m, BBdac -> AKG K701, Senn HD800
Na lítačku: sansa clip+ -> Senn IE8
mirosd
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 6. 3. 2010 11:29

Kocmeister píše:Zkus kvalitně nahranej metal třeba Metallica cokoliv kromě St.Anger a Death Magnetic. Tam nic prsknout nemůže pokud není problém se sluchátkama.

Není pravda. Metallicu mám naposlouchanou a nelze hovořit o tom, že např. Master of Puppets je nahrávka bez ruchů. O "čisté" nahrávce se dá hovořit snad jen v případě alba Metallica, (Load, Reload, S&M neposlouchám).
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 6. 3. 2010 12:53

Pro mě Metallica vzor vysoce kvalitních nahrávek. Lepší metal zvukově neznám. Asi máme jinej pohled na věc. Ruchy ti brát nebudu.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 6. 3. 2010 13:27

Ja celkovo metal a hard rock moc nemusim. Od Metallicy sa mi pacili vzdy len pomalsie veci. Az na sucasnej sluchatkovej zostave ma Metallica zacala bavit. Stiahol som si celu diskografiu a stare albumy ako Load, Reload ma chytili. Zvukovo su naozaj nahrane luxusne.

Neviem, co presne myslite pod ruchmi. Ak tym myslite, za napr. gitarista omylom zavadi o strunu (co samozrejme na low-end zostave vobec nepocut) - prave tieto halusky pre mna robia tu hudbu zaujimavu. Prave tieto detailiky ma na tom bavia. Ked pocujem, ako "vo vzduchu" doznievaju struny.
O tom sa ale pisat neda - to treba pocut a bud to cloveka chyti za srdce, alebo ho pocuvanie tymto smerom vobec nebavi.

Ku kvalitnym hard-rock nahravkam urcite pribalte Guns 'N' Roses.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Sattero 6. 3. 2010 14:26

Já si snad tu Metallicu seženu a poslechnu. Sice je nemusím, ale třeba mě začnou bavit :) A vůbec teďka s IE8 přehodnocuji výběr své hudby... Něco sem nemusel, ale najednou to má šťávu, atraktivitu a zábavnost a něco je naopak stále stejné, ale jednolité, nevýrazné (přičemž na horších sluchátkách to bylo naopak)...
Sattero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 6. 3. 2010 14:47

Sattero --> Treba skusat. Mna vela veci zacalo bavit az na poriadnych sluchadlach. Uz som to tu niekde na fore pisal. Za pokus clovek nic neda. Srdcovky mi samozrejme ostali, ale svojim sposobom som dost rozsiril svoj hudobny rozhlad a pohlad na vec. Napr. aj Cramberriess stoja za hriech ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mirosd 6. 3. 2010 14:48

No já mám Metallica - The Greatest Hits (2009) ve FLACu a tam je ripem zmršená snad polovina písniček, tož nevim...
Doma: AE Aego-m, BBdac -> AKG K701, Senn HD800
Na lítačku: sansa clip+ -> Senn IE8
mirosd
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 6. 3. 2010 14:50

Zly rip ;)
Odar
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků