[recenze] Thomson Hed750, Petrof

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ShanDo 14. 2. 2007 16:42

Lacné a dobré? Uvidíme.

Zdroj zvuku: Soundblaster Audigy 1
Slúchadlá: Thomson Hed750

Hudobný výber: Beethoven, Piano sonata No.8: Adagio cantabile(audio CD)
Mozart, Menuet Es dur(MP3 224kbps)
Smetana, Predaná nevesta: Proč bychom se netešili(Audio CD)
Straus, Die Fledermaus: Overture(MP3 320kbps)
Rachmaninov, Symphony No.1: Allegro con fuoco(MP3 320kbps
Soundtrack k futbalovému šampionátu vo Francúzku z roku 1998(MP3 224kbps)
Blackeyedspeas: Pump it(ogg 192 kbps)

Prvé dve skladby som schopný interpretovať takže porovnám slúchadlá aj zo zvukom klavíra. Ďalšie dve som nedávno počul v opere. Zvyšok len z digitálneho záznamu.

Vzhlad/Komfort: Keď sa na Thomsony pozriete, vyzerajú veľmi mohutne. Povrchová úprava je lesklá, farby ladia. Slúchadlá nemajú stupňovité polohovanie, ale pohyblivý hlavový most, ktorý sa prispôsobí na každú hlavu. Keď som si ich v obchode vyskúšal sedeli mi skvelo. Na hlave držia celkom dobre, viem si však predstaviť aj stabilnejšie nosenie. Ak sa chystáte na počuvacie maratóny, tieto slúchadlá by som neodporúčal. Jedna až dve hodiny nosenia nie sú problém. Lenže potom začnú tlačiť a hlavový most pôsobí veľmi nepríjemne.
Konštrukcia síce vyzerá pevne, ale počkajte na obrázkok mojich 3,5 roka starých Thomsonov 750.
http://img67.imageshack.us/my.php?image=img0748rl3.jpg

Zvuk: Adagio znie trochu zastrete a oproti klavíru sú zafarbené hlavne stredy, výšky sa mi vzdajú priveľmi agresívne, mohli by byt jemnejšie. Menuet je rýchla jemná skladba, chýba mi však celkové prekreslenie a ľahkosť, ktorú má priniesť. Keď som spustil Rachmaninova a Strausa ostal som trochu zaskočený, pretože zvuk oproti čisto klavírnej skladbe znel lepšie, sýtejšie, basy boli relatívne pevné, ale trochu by som ich tam ešte pridal. Bohužiaľ, ak sláčiky hrajú výšky, stále sa mi vzdajú trochu agresívne. Celkový dojem zo symfonickej hudby je prijateľný, nečakal som takú zmenu. Pump it! Znel až príliš separovane, akoby spevák spieval a kapela si hrala niekde inde. Priestor sa dá pocítiť, ale hudba vás nevtiahne do deja ani ked sa snažíte, iba ak by ste mali naozaj náladu na danú skladbu.

Thomson Hed750: Za cenu 1299Sk/1389Kč si domov prinesiete úplne priemerné slúchadlá. Možno cena presvečí zopár ludí a na ich štýl hudby budu sedieť veľmi dobre v pomere cena/výkon, ale asi ich nebude veľa.

Bonus: Predpokladám, že na fórum chodia aj ockovia a možno aj maminky, ktoré chcú svoje deti prihlásit na hudobný nastroj. Možno ste si niektorí chceli klavír kúpiť, alebo máte skupinu a možno vám krátky popis pomôže vo výbere. Možno ste za „svého mládí“ tiež na klavíry hrali alebo chceli hrat. Tak na čo čakáte, kúpte si jeden:)

Petrof P116 E1: jeden z najobľúbenejších klavírov strednej triedy, vyrábal sa už za čias ČSSR a mnohé rodiny, podobne ako naša, si ho kúpili za skvelú cenu. Výborný na cvičenie, domáce komponovanie. Naladený síce nevydrží 5 rokov, ale ak ho budete udržovať, vernosť tónov sa vám odvďačí.

Zvuk: Adagio od Beethovena je velmi emotívna skladba a nie na každom klavíri znie dobre. Daný Petrof má jemne zamatový zvuk v nižších polohách, výšký su ostrejšie, nie vsak nepríjemne. Očakával by som trochu viacej priezračnosti a blyštivosti. Hlboké tony znejú plno a nemajú tendenciu prekričať ostatné časti spektra, čo sa na niektorých klavíroch stáva. Menuet sa dá bez problémov zahrať z ľahkosťou, akordy klasicizmu znejú príjemne. Akordické skladby, kde sa prejaví mohutnosť a plnosť zvukov síce nie sú také pompézne ako na klavírnom krídle, ale v miestnosti 4,5x5 metrov znejú výborne.
Spektrum je vyrovnané, hranie aj posluch príjemný.

Kedže je Petrof častý a oblúbený, nemusíte platiť 100 tisíc za nový, určite sa nájde aj starší a dobrý.
http://img405.imageshack.us/img405/7241/img0743jn8.jpg
Naposledy upravil ShanDo dne 21. 3. 2007 22:25, celkově upraveno 1
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 14. 2. 2007 16:51

Geniální! Skvělá recenze a navíc moc pěkný bonus! Pánové, děláte mi radost, jsem rád, že se nápad s recenzemi celkem chytil a jste ochotni se také podělit se svými zkušenostmi, jen tak dál!
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků