[mini-recenze]Sony MDR-XD200

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod suk 11. 6. 2007 20:45

Jsem se rozhodla (vizte pauza ;) ) ze taky neco malo napisu. Predem se omlouvam za debilitu, sloh neni zrovna to co by mi slo
Obrázek

Link na shop: http://www.eternity.cz/produkt/sony-mdr-xd200/

udajne udaje:
  • frekvenční rozsah 10 - 22 000 Hz
    z/*:m]
  • délka kabelu 3,5 m

    /*:m]
  • impedance 70 Ohmů

    /*:m]
  • citlivost 102 dB/mW
  • hmotnost 220 g


Frekvencni rozsah netusim zda umi opravdu tolik kolik se pise, slysim maximalne 18KHz a to uz mam docela problem

Co jde osahat:
Hmotnost 220 g se zda sice mala, ale po par hodinach co jsou sluchatka na hlave uz zacinaji docela tlacit, ale po par mesicich si na to jde zvyknout. Jen se obavam ze budu mit za nejakou dobu v hlave dve drazky od hlav. mostu :)

Po nejake dobe me taky zacinaji tlacit na usnich boltcich, ale to neni tak hrozne, staci sundat a po pul minute muzu jet dal.

Sluchatka jsou velka, neprehlidnutelna, urcite je neskrejete. Do skoly nedoporcuju :D

Kabel je myslim si dostatecne dlouhy, je tak zvlastne gumovy. Konektory pozlacene, v baleni je i redukce na takovej ten vetsi jack :D . Ac mam sluchatka od vanoc, jeste se mi kabel nikde nezlamal jak se mi to stavalo u levnejsich sluchadel z super a hypermarketu kdy prestavalo nektere sluchatko hrat. Kabel vede jen do jednoho sluchatka, do druheho je veden pres upravovatelny hlavovy most. Kabel je tam volny takze asi nehrozi zlomeni kabelu tim ze budete casto nastavovat velikost.

A co zvuk?
Vzhledem k tomu ze jsem do ted vyzkousel akorat levenjsi sluchatka (nejdrazsi 200KC) tak nemam zadnou predstavu o tom jestli to je kvalitni nebo ne. Oproti vsem puvodnim hrajou skvele, zvladaji basy i vejsky. Pri prvnim poslechu se mi zdalo moc prebasovano ale asi to bylo jenom tim ze jsem poslouchal na sluchatkach ktere basy neumely. Obe sluchadla maji spesl prepinac Sound <-> Movie. Movie je o neco basovejsi. Vzhledem k tomu ze nemam kvalitni sluch a ani dostatecne hudebni zvukovku, nemuzu posoudit kvalitu zvuku, myslim si ale ze to zase tak spatny nebude. Pri zapojeni do hi-fi veze co mame doma to ma o hodne cistsi zvuk nez z PC, nevim jestli to nastavenim EQ nebo Mp3 kompresi na 128kbps (podle hulana nahodny sum). Ale urcite to hraje krasne :). Pri vyssich hlasitostech neslysim zadne vyraznejsi zkresleni, vetsinou prehravam na hodne nizkou hlasitost. obrazek. sluchatka jsou uzavrena, na idealni hlasitosti (1/4 toho trackbaru ci jak se tomu nadava) neni slyset nic venku ani z venku. Pri hlasitosti vic jak 1/2 uz to je slyset venku, z venku uz vubec nic ani ten nejvetsi kraval. Pri nejvyssi hlasitosti to je docela i kraval :)

Jako testovaci hudebni vzorky mi poslouzilo hodne rockovejch songu (rozumejte punk a metal, vice o tom co posloucham tady)
Zarizeni na kterych jsem to prehraval - HP nx6125 zvukovka je v tom obrazku nahore napsanej typ, potom nejaka SoundMAX integrovana ve stolnim PC, hifivez nevim typ, nechce se mi o patro vyse :)

Konecny verdikt?
Myslim si ze super sluchatka pro malinko narocnejsiho posluchace kteremu nevadi mensi tlak do hlavy.

Jeste jednou sorry ze to neni psany zrovna nejak slohove krasne, a ze to je bez diakritiky a s hromadou pravopisnych chyb. Pokud neco neni jasne, ptejte se. A pokud je to az moc velka hruza, klidne to smazte nebo nechte jako odstrasujici priklad:) Vase mila, oskliva SUK ;)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod al.ish 11. 6. 2007 22:10

Díky za recenzi. Je sice napsána trochu "rázovitě", ale žádný učený z nebe nespadl :D Věřím, že třeba příště už to bude zase o chloupek lepší :wink:

Btw, trochu mám teď chaos v tom, jestli si holka či kluk :shock:
al.ish
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 11. 6. 2007 22:23

netusim, asi o tom zalozim na pauze thread a pak reknu vysledek ;)
ale ne, jsem kluk jen asi vypadam jako holka...
ja toho pisu dost (viz www, ale moc zajimave cteni to nebude) ale recenze prilis moc neumim :) ale tak jde snad o nazor :)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod al.ish 11. 6. 2007 22:31

Jasně, že jde o názor a nic proti němu, jsem za něho rád :wink:

V případě, že si kluk (a víš to jistě) by možná nebylo špatné psát v mužském rodě. :lol:
al.ish
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gumak 12. 6. 2007 06:38

to suk:
mam radsi takovouhle lidskou recenzi, diky ktere si udelam nejakou predstavu, nez recenzi od profesionala o "krystalickych vyskach", "pevnych stredech", "lepsi citelnosti sceny", "lepsim prokresleni basu" po jejimz precteni vlastne nevim nic

PS nekteri audiofilove holt slysi i travu rust ;-)
Gumak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jersey II. 12. 6. 2007 13:03

Děkujeme za recenzi. Jsem rád, že se nápad s recenzemi chytl a v současné době už jich zde pár je :wink:

Gumak píše:PS nekteri audiofilove holt slysi i travu rust ;-)


:D Hehe, mně se líbí, jak lidi se lidi rádi trefují do recenzentů, kteří používají výrazy jako krystalické výšky, přesné basy, atp.. Je to sice takové nejednoznačné označení, ale lze si pod tím celkem představit, že jsou čistě reprodukovány,... Vyjádřit slovy to, co a jak člověk slyší, je velmi těžké, proto pak vznikají takováto spojení :wink:
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků