DAC k HTPC

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod a02 30. 1. 2010 08:50

Jake DAC mam zvolit, cena max 4k kc?

Co rikate na:
1/
http://cgi.ebay.com/Mini-SPDIF-OPTICAL- ... 45f0af7172

2/
http://cgi.ebay.com/New-Hifi-USB-Sound- ... 2c52cc01c4

3/
http://www.music-city.cz/esi-u24-xl-5596.html

potrebuju nejak ziskat kvalitni zvuk z PC (protoze se jedna o miniITX, nejde pridat zvukova karta, takze musi byt externi reseni).
Pripojeni bude PC->DAC-> ZS

potrebuju rady k vyberu, mam se divat jen na datasheety k DAC? Nebo zalezi i na necem jinem?
Popripade existuje nejake hodnoceni DAC (BB, Crystal, Wolfson )?
a02
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kocmeister 30. 1. 2010 09:41

Ne na datasheety k DAC nekoukej vůbec, to nemá žádnej vztah k zvuku. S tématama DAC do 4 tisíc se v poslední době roztrhl na fóru pytel. Asi hospodářská krize :-)) Moc možností neni, Zero, Fubar a pár dalších Číňanů.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 30. 1. 2010 10:11

Mozno tam este saha Emerald (nepamatam si presnu cenu). Ale ma len USB.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod a02 30. 1. 2010 10:24

dobra, tak podle ceho vybirat?
Podle hodnoceni - " ma to vyjasneny zvuk" bohuzel vybirat nemuzu, tomu neverim a je to moc subjektivni a zadne namerene freq. charky nikde nejsou.

Doposud jsem byl spokojen s Audigy 2 ZS, takze vybiram neco v podobne kvalite..

No a k ekonomicke krizi, komercni DAC (Cambridge Audio DacMagic, atd...) stoji vice nez 10K a do toho vzhledem k cene retezce, ktery mam se mi investovat nechce a integrovana zvukovka na desce neni resenim ;-(
Prozatim se mi o DAC stara televize, ale nevim jestli je to to prave...)
a02
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 30. 1. 2010 10:49

Nechcem kazit nikomu dojmy, ale DacMagic zas az taky zazrak nie je. Minimalne za tu cenu. Vyberaj podla referencii - je tu dost ludi, co maju konkretne typy masin.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JojoD 30. 1. 2010 11:11

Onkyo DX7333>==XLO/VDO Twinax Plus==>Onkyo A9211>==XLO Pro==>Magnat Quantum 505
Super Pro USB DAC 707
Dispre 2 JFET
DT 990 premium (2005), KSC75
Ortofon OMB 5E @Tesla HC-43 (NC 430)
JojoD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VladoBA 3. 2. 2010 00:20

a02 píše:Doposud jsem byl spokojen s Audigy 2 ZS, takze vybiram neco v podobne kvalite..

No a k ekonomicke krizi, komercni DAC (Cambridge Audio DacMagic, atd...) stoji vice nez 10K

Nie je pravda. Da sa zohnat bez problemov aj pod 10k a rovno v Cechach. Vid napr.:
http://www.hifionline.cz/d-a-prevodniky/1567-da-prevodnik-cambridge-dacmagic/

a02 píše:a do toho vzhledem k cene retezce, ktery mam se mi investovat nechce a integrovana zvukovka na desce neni resenim ;-(
prozatim se mi o DAC stara televize, ale nevim jestli je to to prave...)

DacMagic s dualnym Wolfson WM8740 nie je "integrovana zvukovka", parametrami sa skor posuva k sfere nadupanych CD-playerov, preto aj ta cena. Jeho recenziu najdes napr. na: http://www.pcadvisor.co.uk/reviews/inde ... wID=107499
alebo spolu s nazormi uzivatelov na:
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... =11&t=1394
Ak ti na kvalite zvuku zas az tak nezalezi a ides do cenovych kompromisov, daju sa samozejme zohnat aj radovo lacnejsie DAC, ktore maju dokonca aj vystup na sluchadla, co DacMagic nema (to je asi jeho najvacsie negativum). Otazka je aj co chces na nom pocuvat. Ak chces zostat len pri mp3, wav a inych ripovanych serepetickach stahovanych z netu, DacMagic plne nevyuzijes, to ti fakt potom staci aj nieco lacnejsie...
Yamaha RX-497 ♪ Pioneer DV-610AV ♪ DacMagic ♪ JBL L830 ♪ Yamaha YST SW45 ♫ Little Dot IV ♪ AKG K701
VladoBA
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a02 23. 2. 2010 19:06

Vazeni, je to vyresene DAC jsem objednal HI-FI super pro 707, ktere mi doslo:

balicek:
Obrázek

celni prohlaseni na 20 USD
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
a02
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emokid 23. 2. 2010 19:23

Wau, pěkná krabička, a jak to hraje?
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod a02 23. 2. 2010 19:35

hraje to dobre :-) Pripojeno optikou.
trochu se mi nelibi sum, ale na takovou hodnotu to nezesiluju, aby bylo neco slyset.
zesilovac minimum: -80 dB
sum zacina byt slyset na - 20 db, ale vzhledem k tomu, ze maximum zesilovac poustim na -30, tak me to vubec netrapi.
a02
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kocmeister 23. 2. 2010 20:03

Pěkný, co k tomu máš za zesilovač? Neni možná že šumí ten? A jak dlouho trvalo doručení z Hongkongu?
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a02 23. 2. 2010 20:13

Kocmeister píše:Pěkný, co k tomu máš za zesilovač? Neni možná že šumí ten? A jak dlouho trvalo doručení z Hongkongu?


zesilovac nesumi....HK970
prislo mi to doporucene, DAC 100 USD + 30 USD postovne, 7 dni (9.2. odeslano, doruceno 16.2)
Jeste jsem objednaval baterku do notebooku (taky z HK), ta odesla 4.2. prisla taky 16.2, tj 12 dni, ale to bylo poslano normalne.
a02
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slipknot27 26. 5. 2010 20:03

a02 - odkial si :?: zaujima ma ten tvoj DAC, chcel by som ho pocut ako by obstal v porovnani s uDAC :hm :hm
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rafficek 27. 5. 2010 07:22

A mě by zajímalo jak taková malá krabička obstojí např. v porovnání se ZEREM.
Without music, life would be a mistake.
rafficek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod babca 30. 5. 2010 18:30

Někdo kdo by šel do tohoto převodníku se mnou?
Přece jenom 500 Kč jen za poštu není zrovna super, tak bych vzal víc kusů.
babčův HTPC pro rok 2011: AMD Zacate, spotřeba 16W@46°C při idle, just Google it
babca
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků