RMS / Hudobný výkon (offtopic)

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 5. 2009 10:28

//vanDave: offtopic z RMS / Hudobný výkon

U Sinclaira je běžné, že použije nějaký ostřejší výraz i v běžné konverzaci, pitomce sestřeluje i na poprvé. Kazzatel je strašně dlouho mírný a snaží se racionálně argumentovat - teprve po idiotově trvání na svém se rozlítí a ZAČNE TO LÍTAT - pak si nezadá se Sinclairem. A Kozousch má pravdu, není to vůbec často. Pan "F" je asi výjimečně nadán k tomu nasírat lidi. Příklady viz diskuse na SlovanetBB fóru ( http://hifi.slovanet.sk/bb/index.php ). Přeju hezké počtení - je to tam opravdu někdy velmi šťavnaté.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ovo 6. 5. 2009 11:07

Hmmm - on je tam jako Sisyfos... Sotva něco řekne, všichni ho okamžitě a hrubě sejmou. Tohle nemám rád, když se mi něco nelíbí, reaguji jenom jednou, protějšek buď pochopí nebo ne, ale tvořit z toho celá vlákna... Takový Hulán má za sebou alespoň partu přisluhovačů, ale tenhle člověk jede se svou "pravdou" sám proti všem.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 5. 2009 11:48

Sisyfos to měl za trest - pan "F" je trest sám o sobě... Před pár lety jsem se "hezky napálil": pan "F" nějak dokázal protlačit jednu ze svých konstrukcí k uveřejnění v "Amáru" - tedy Amatérském Rádiu - Praktické Elektronice. V článku svou koncepci vynášel do nebes, chvástal se tam jek plechová huba Goebbels. Tak jsem si (úplně zblbnut) jeho předzesilovač postavil - ale rozhodně to nesplňovalo to, co pan "F" hlásal jako zaručené parametry. A ani za cenu dost značných úprav se mi to nedařilo rozchodit - předzesilovač zkresloval, šuměl, rozkmitával se - prostě dělal všecko možné, jen ne slibované. Později jsem našel na netu opravdu sžíravá hodnocení jeho práce.
Jen pro ilustraci jeden z páně "F" autorských bludů: jím uváděná rychlost přeběhu vychvalovaného zesilovače 1kV/s je extrémní jen dokud si ji člověk nepřevede na jednotky bězné v "zesácké" praxi - tam se rychlost uvádí ve V/us (volt za mikrosekundu). Tím se jeho "extrémně rychlý zesilovač" s rychlostí 1kV/s rázem změní na zabržděného šneka, protože tato rychlost vyjádřená v obvyklejších jednotkách je pouhý 1MILIVOLT za mikrosekundu, neboli asi 20 000 - 50 000x menší, než běž u běžných Hi-Fi zesilovačů, které mají rychlost přeběhu 20 - 50V/us... Stačí jen pečlivě číst a porovnávat, pravda vyleze na povrch jak olej na vodě.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ovo 6. 5. 2009 12:21

Tak to chápu.. kdysi dávno semi podařilo vyprodukovat chybné elektro zapojení a přišlo se na to,až když fabrika vyrobila první prototypy... ale na to ty prototypy jsou. Tak to ber tak, že jsi mu stavěl prototyp :)
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 5. 2009 13:23

Pokud bych byl sám a nebyla to "ověřená konstrukce" uveřejněná v celostátně dostupném periodiku, možná by Tvůj názor měl opodstatnění - jinak je to šlendrián, vydávaný za kdoví co.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Federmann 7. 5. 2009 15:21

Jak se tvoří poluvy:
EKKAR píše:Kozouši, nevís, ... Vůbec mu nepřekáží, že je blbej jak necky dlabaný z angreštový fošny a že hlásá nebetyčný bludy ...quote]

EKKAR píše:Sisyfos to měl za trest - pan "F" je trest sám o sobě... Před pár lety jsem se "hezky napálil": pan "F" nějak dokázal protlačit jednu ze svých konstrukcí k uveřejnění v "Amáru" - tedy Amatérském Rádiu - Praktické Elektronice. V článku svou koncepci vynášel do nebes, chvástal se tam jek plechová huba Goebbels. Tak jsem si (úplně zblbnut) jeho předzesilovač postavil - ale rozhodně to nesplňovalo to, co pan "F" hlásal jako zaručené parametry. A ani za cenu dost značných úprav se mi to nedařilo rozchodit - předzesilovač zkresloval, šuměl, rozkmitával se - prostě dělal všecko možné, jen ne slibované. Později jsem našel na netu opravdu sžíravá hodnocení jeho práce. Stačí jen pečlivě číst a porovnávat, pravda vyleze na povrch jak olej na vodě.


To nemá chybu v Amatérském Rádiu ani Praktické Elektronice mi nikdy nic nevyšlo a předsesilovač nevyšel jinde než na mých stránkách. http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... -federmann Plošný spoj jsem nikomu neposílal tak nevím???

Jinak výraz RMS nikdy nepoužívám, zůstávám u Pmaximálního (špičkového) a u Pefektívního. U reproduktorů je často uváděn jako Pmax a Pšum.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ovo 7. 5. 2009 17:52

:shock: Takhle hezky omalovaný příspěvek tu ještě nebyl
2 ekkar: nespletl ses? Nebylo to v Electus 1/07? Musíš být příště pečlivější.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 5. 2009 19:19

Spaste duši, Boží trest je i tady - já to říkal, že Jeho jméno se nemá vyslovovat - jen On a Ďábel nikdy nespí...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Federmann 8. 5. 2009 12:54

Ovo píše::shock: Takhle hezky omalovaný příspěvek tu ještě nebyl
2 ekkar: nespletl ses? Nebylo to v Electus 1/07? Musíš být příště pečlivější.



Jo bylo v Electusu, ale pouze konec a korekce, nikdy nebyl předzesilovač.

Takže, když již někdo vymýšlí pomluvu, měla by být alespoň v souladu s realitou, ne lhát a ještě nevědět o čem. :pozor
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 8. 5. 2009 16:17

Jestli není korekční předzesilovač předzesilovačem, tak já sním svůj klobouk - a jestli je ten výpotek z Electusu ta slibovaná kvalitní konstrukce, tisíci lidmi chválená, tak složím svou funkci. Nenosím v hlavě, co bylo v pravidelných měsíčních číslech a co v ročníkovém speciálu. Kdybych to dělal, neprojdu dveřma. Ale jestli Electus není Praktická Elektronika, tak jsem asi nekompetentní osoba a půjdu od toho...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kozousch 8. 5. 2009 16:30

To EKKAR: kdo poplete tak důležitý údaj jako je název časopisu, nemůže mít už nikdy pravdu vůbec v ničem a měl by sníst minimálně brouka oškliváka, ne-li něco ještě horšího :-D

OMLUVA: Za přilákání pozornosti toho zvláštně se vyjadřujícího člověka se opravdu velice omlouvám, ale nenapadlo mě při objevení jeho zdánlivě technicky zaměřeného webu zkoumat jeho "morální profil" ]:-<
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 8. 5. 2009 16:52

EKKAR má pravdu, Electus je Praktická elektronika.
Aspoň podle loga na http://www.aradio.cz/electus.html :))
Federmann: Tak mám pocit, že se tady někdo snaží mlžit. :-))
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Federmann 8. 5. 2009 16:56

Kozousch píše: ...OMLUVA: Za přilákání pozornosti toho zvláštně se vyjadřujícího člověka se opravdu velice omlouvám, ale nenapadlo mě při objevení jeho zdánlivě technicky zaměřeného webu zkoumat jeho "morální profil" ]:-<

Těch korekčáku chodí cca stovka a jeden líp jak druhý, cca 15 jich mělo problémy, ale ty byly vinou pájení či otočené led, nebo vyměněné součástky. Pak jsem posílal cca 50ks spojů a nikdo si nikdy nestěžoval. Pokud někomu šuměl, tak „KECÁ“ nechci říci „LŽE“, je určený pro vstupní napětí 0bB a výstupní +6bB při napájení 2x25-35V a jeho šumové napětí je v řádu µV, tedy šumové poměry mnohonásobně lepší než u jiných.

Nikdy nebyl sebemenší důvod cokoliv měnit, jen to dát do pořádku dle dokumentace, měřené charakteristiky jsou u všech identické, nepatrný rozptyl zanáší přesnost potenciometrů, které bývají převážně menší než 100kHz a pak střední kmitočet nepatrně povyroste, což nikterak nevadí. A pokud to někomu nechodí tak jak má, tak nech, již radši nic nestaví, nebo se to naučí, než začne vynášet soudy. :pozor

Zde si můžete prohlédnout i naměřené hodnoty http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... -federmann stačí na obrázek kliknout. :shock:

Když mne něco opravdu naštve tak si to pamatuji na celý život, neboť to nepatří do běžného života a „Kozousch“ to přesně vystihl. :tleskani

Po netu se však poflakuje „banda LHÁŘŮ“, kteří mi dělají nebývalou reklamu. Lžou, jako když tiskne, o tom co jsem kde… a při tom často ani netuší o čem je řeč, pak nezbývá než občas po nich uklidit. :pozor
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vanDave 8. 5. 2009 17:11

->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 8. 5. 2009 17:18

Federmann píše:Těch korekčáku chodí cca stovka a jeden líp jak druhý, cca 15 jich mělo problémy, ale ty byly vinou pájení či otočené led, nebo vyměněné součástky. Pak jsem posílal cca 50ks spojů a nikdo si nikdy nestěžoval. Pokud někomu šuměl, tak „KECÁ“ nechci říci „LŽE“, je určený pro vstupní napětí 0bB a výstupní +6bB při napájení 2x25-35V a jeho šumové napětí je v řádu µV, tedy šumové poměry mnohonásobně lepší než u jiných.

Nikdy nebyl sebemenší důvod cokoliv měnit, jen to dát do pořádku dle dokumentace, měřené charakteristiky jsou u všech identické, nepatrný rozptyl zanáší přesnost potenciometrů, které bývají převážně menší než 100kHz a pak střední kmitočet nepatrně povyroste, což nikterak nevadí. A pokud to někomu nechodí tak jak má, tak nech, již radši nic nestaví, nebo se to naučí, než začne vynášet soudy. :pozor

Zde si můžete prohlédnout ...

...Po netu se však poflakuje „banda LHÁŘŮ“, kteří mi dělají nebývalou reklamu. Lžou, jako když tiskne, o tom co jsem kde… a při tom často ani netuší o čem je řeč, pak nezbývá než občas po nich uklidit. :pozor

Potenciometr menší než 100kHz jsem opravdu ještě neviděl - to jen dokazuje, že jsem opravdu asi NEKOMPETENTNÍ KRITIK A LHÁŘ. Linky na případné další své souvěrce v této BANDĚ LHÁŘŮ mohu zájemcům poskytnout. Tímto končím své odpovědi takovému provokatérovi a pokud se o mne v budoucnu i jen otře, jeho příspěvky budu nekompromisně mazat.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků