AKG 702 + ASUS Xonar D2X + ????

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod x4ever 15. 9. 2008 21:49

Chci pozdravit všechny audiomágy a audiofili. Chci podotknout že jsem začínal s walkmanem od větnamců. Postupem času jsem získal sluchátka Sennheiser HD570 (pochopte po přechodu ze sluchátek za 200kč to byla nevídaná kvalita) nicméně ani po tom jsem se o to nijak vážně nezajímal, tyto senny mi sloužili dobře dodnes ať už na sledování TV , hraní PC her, nebo poslouchání hudby - byl jsem spokojený. Je to pár dní co jsem si pořídil AKG 702 taky jsem si pořídil novou zvukovou kartu ASUS Xonar D2X (předchůdce byl integrovaný kodek na desce).Rozdíl , který jsem poprvé uslyšel po nainstalkování karty a zapojení 702jek ve srovnání s mymi předchozími senny je nepopsatelný myslím že nemám hudební sluch ale musím říct že rozhodně slyším víc než před tím - více nástrojů, více detailů , poslech hudby má pro mě najednou nový rozměr něco co jsem před tím nepoznal. Chtěl bych zdůraznit že dané problematice vůbec nerozumím ale uchvátilo mě to natolik že to moji jinak pohodlnou osobnost vyburcovalo k tomu abych se o to více zajímal. Takže potřebuji k těmto sluchátkům a zvukové kartě nějaký sluchátkový zesilovač ? získám jeho koupí něco? Chtěl bych touto cestou poprosit všechny kdo se vyznají o radu jaký by to měl být model atd. cena by neměla přesáhnout 10k . děkuji všem
PC
NuForce U192S
Dr.DAC prime
CANOR SH-1
AKG K702
BOSE Companion 3 II
x4ever
Junior

Odeslat příspěvekod x4ever 16. 9. 2008 14:58

Technické specifikace karty jsou zde http://www.czechcomputer.cz/user_review ... 98204.html
Dnes jsem pořídil zesilovač ke sluchátkům jedná se o tento produkt http://www.headphones.cz/inshop/sluchat ... r-sh-1.htm
PC
NuForce U192S
Dr.DAC prime
CANOR SH-1
AKG K702
BOSE Companion 3 II
x4ever
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 16. 9. 2008 15:25

Pořídil jsi velmi, skutečně velmi dobře! Jak sluchátka tak zesilovač. Klidně napiš nějaký další postřehy. Myslim že to bude spoustu lidí zajímat.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SoulFly 16. 9. 2008 16:14

Taky by mě zajímaly tvé dojmy. Tak určo napiš ;-)
SoulFly
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x4ever 16. 9. 2008 16:30

Dobře pokusím se tedy popsat první dojmy ještě před tím než začnu chci upozornit všechny na skutečnost že jsem laik a nepovažuju se za někoho kdo o tom neco ví nebo tomu nějak rozumí takže mé postřehy a první dojmy je potřeba brát z jistým nadhledem. Po vybalení a zapojení zesilovače byl můj první bezprostřední dojem ten že ten zesilovač tu hudbu zkresluje říkám to proto že výšky a detaily jednotlivých nástrojů,jednotlivých tonů nástrojů v podání karty samotné (bez zesilovače) jsou jasnější, preciznější,čistější, někdy je to až nepříjemné zvláště potom ve chvílích kdy výšky se všemi detaily pronikají do mysli. Slovem nepříjemné mám na mysli tu skutečnost že po delším poslechu to opravdu uvnitř ucha bolí. Takže po zapojení zesilovače je bezprostřední první dojem ten že prostě neslyším všechno to co jsem slyšel v podání karty samotné všechny ty detaily jsou najednou utlumené nzní tak jasně a precizně jako v podání karty samotné.po chvíli poslechu jsem si zvykl na přednes hudby se zapojeným zesilovačem a uvědomil si že je to vlastě příjemné neslyšet všechny detaily tak jasně tak moc precizně.
PC
NuForce U192S
Dr.DAC prime
CANOR SH-1
AKG K702
BOSE Companion 3 II
x4ever
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 16. 9. 2008 16:45

Je to nové, až se to rozehraje, musí to být paráda.
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 16. 9. 2008 17:25

Jo jak píše Oneil, nech to rozehrát. Jak slechy tak zesík. Myslim že uvnitř tý nádherný dřevěný krabice je kromě jinýho lampa tzn. minimálně 50 hodin. Sluchátka ještě víc.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x4ever 16. 9. 2008 17:49

Mám i 5.1 sestavu u počítače ale protože jsme se přestěhovali z rodinýho domku do paneláku nemůžu si to pouštět nahlas.Tohle byl jeden z důvodů proč jsem se rozhodl pro sluchátka.Chci jen říct že u té 5.1 sestavy byl samozřejmě i woofer takže basy duněly a bylo je slyšet na adresu těch sluchátek bych řekl že nijak zazračně nebasují basy sice slyšet jsou ale s woofrem se to srovnávat nedá.
PC
NuForce U192S
Dr.DAC prime
CANOR SH-1
AKG K702
BOSE Companion 3 II
x4ever
Junior

Odeslat příspěvekod cb490763 16. 9. 2008 18:57

já nevim, ale já bych si k tem sluchátkům koupil spis tohle http://elektro.bazos.cz/inzerat/2375804/VINCENT-S6.php (ale je to muj osobni nazor) ;-)
MezeElite,CA FIBAE7U,ShnlngM7,HugoTT2,VsonicGR1,KEF207,ClasséCA2300+CP800,
Ex:GradoRS1x,DunuSA6,SolarisSE,AudezeLCD2CB+LCDX+Sine,AK SR25+SE100,ShuoerTape,AuneS6,AKGK701,ATHM50,GR07,ShnlngM5s,M3s,M3X,M6pro,FiiOM11+11plus,BenchmrkDAC1,Stx307+507+407,HUGO1,2
cb490763
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x4ever 16. 9. 2008 19:14

Mám v PC přes 80GB hudby ripuju s CD do formátu FLAC. CD přehrávač sám o sobě mi příjde nepraktický i přesto že je určitě na špici co se přehrávání týče. Neche se mi přehazovat CD pohodlnější je vytvořit si na PC playlist a ten pustit nebo pohodlně napsat do vyhledávání v knihovně přehrávače co chci zrovna poslouchat a mám to hned ty CD jsou takoví nepraktický to raději koupím nějakou poloprofesionální zvukovou kartu.
PC
NuForce U192S
Dr.DAC prime
CANOR SH-1
AKG K702
BOSE Companion 3 II
x4ever
Junior

Odeslat příspěvekod x4ever 16. 9. 2008 19:42

A navíc si přiznám otevřeně že to je prostě jiná dimenze, na to už nemám to si prostě nemůžu dovolit. Protože jakmile budu mít CD přehrávač tak zjistím že by mu slušel zesilovač a k tomu by se hodily reproduktrory a lítám v tom na novo to si dovoli nemůžu. :) Moje investice do hudby a zvuku skončila sluchátkama a sluchátkovím zesilovačem na víc nemám. Možná v příštím životě....
PC
NuForce U192S
Dr.DAC prime
CANOR SH-1
AKG K702
BOSE Companion 3 II
x4ever
Junior

Odeslat příspěvekod cb490763 16. 9. 2008 19:43

jasny.. ja jenom rikal, ze je to muj nazor...
MezeElite,CA FIBAE7U,ShnlngM7,HugoTT2,VsonicGR1,KEF207,ClasséCA2300+CP800,
Ex:GradoRS1x,DunuSA6,SolarisSE,AudezeLCD2CB+LCDX+Sine,AK SR25+SE100,ShuoerTape,AuneS6,AKGK701,ATHM50,GR07,ShnlngM5s,M3s,M3X,M6pro,FiiOM11+11plus,BenchmrkDAC1,Stx307+507+407,HUGO1,2
cb490763
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 16. 9. 2008 19:59

x4ever: To co sis pořídil patří mezi naprostou špičku. Nic výrazně lepšího prostě neni. Schválně opakuju slovo výrazně. Lepší sluchátka a zesilovač určitě jsou, ale opravdu ne výrazně. Alespoň ne v podobný cenový kategorii. Nemusíš se tudíž nechat vystresovat nějakym CD přehrávačem, Xonar je ok. Jednoduše poslouchej hudbu ;-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 16. 9. 2008 20:04

x4ever: to co mas za vybavu ja mivam jen ve snech. Pokud na to mas, jen si to doprej ;-) (neni to posmesek)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 16. 9. 2008 20:05

To je ono. Poslouchat hudbu. Konec konzumního poslechu definuji větou: Já již neposlouchám hudbu, poslouchám aparát.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků