Casea Lyra v2

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hmpf 21. 6. 2010 19:54

//xxxdvorixxx: odděleno pro větší možnosti diskuze

Mic.rophone píše:ok, souhlas pokud jde o to dac v lyře. Ale nikde sem před nákupem nečetl, že by bylo spdif v Xonaru horší než třeba v Esi? Jinak ten příplatek je "jen" 3k, to se mi s 24k Cepheem zdá trochu nepoměr, proto vůbec ta myšlenka.

Ale dobře. Nechám si ji zaslat a uslyšim. Jinak sem tu tak zběžně zahlédl, že se chystá digital 2, nějaké konkrétnější datum ste nezaslechli?


Bude Lyra 2, digitální část by měla zůstat stejná tedy Deneb jakožto zjednodušená verze velmi oblíbeného Siria 2 který se do Lyry nevejde.
Cepheus 2 už možná je k mání, což je externí verze Sirius 2.
Lyra 2 by měla být venku červenec-srpen, ale neber to jako jasnou věc tohle nejde přesně naplánovat nebo uspěchat. Sleduj stránky Casea až to bude tak si toho jistě někdo všimne.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 21. 6. 2010 20:07

Lyra 2 už na stránkách Casea je! Casea Lyra Digital mk2
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 21. 6. 2010 20:16

Tohle by měla být vylepšená původní verze. Až bude dvojka tak to prý hned poznáme i z fotek.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 21. 6. 2010 21:26

No nevim, podle mě to je fakt už Lyra 2 a ne jen vylepšená jednička. Jsou tam zajímavý změny uvnitř v zapojení.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 21. 6. 2010 21:35

Cenovy rozdiel medzi v1 a v2 je velmi prijemny ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 21. 6. 2010 21:40

Určitě je to vylepšená původní verze která byla nabízena od února. Nedávalo by to smysl před týdnem mi Dan psal, že už teď vídí že Lyru 2 v červnu nedokončí. Má toho jistě nadhlavu, ale můžu se ho zeptat pro klid duše.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 21. 6. 2010 22:16

At nezakladam nove tema, je Lyra2 dustojny zivitel HD800?

PS:jak se prosim cte Casea?:)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stano.stano 21. 6. 2010 23:03

A porovnaval uz niekto DAC Karafiat vs. Casea?
stano.stano
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 22. 6. 2010 05:55

Player: Zcela jednoznačně by to byla konečná. A ten špičkovej převodník uvnitř by tě odstřelil do kytek (obrazně) i při použití s repro. Oproti Vincentovi bys zabil 2 mouchy jednou ranou. Čte se to Kasea, aspoň doufám :-D

stano.stano: Pouze Cepheus a Karafiat 2.0. Imho srovnatelný. Něco lepší u Cephea, něco málo (prostor) u Karfíka.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 22. 6. 2010 07:24

Diky.Takze po novem kole prijde na radu Lyra;)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 22. 6. 2010 07:32

Jo. Lyra 2 bude dobra masinka. HD 800 ti este len potom urvu usi ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod akchc 22. 6. 2010 08:02

Nakoľko mám o Lyru Digital 2 záujem kontaktoval som p. Vránu, dúfam, že sa nenahnevá, keď našu krátku korešpondenciu napíšem sem (v zásade známe info.):

"zesilovač Casea Lyra digital 2 bude dostupný v červnu. Předpokládaná zaváděcí cena bude 26990Kč. Tento zesilovač je možné objednat nyní za cenu 21990Kč. Původní Lyra digital bude pořád v prodeji a její cena zůstává 19990Kč.
Externí převodník Casea Cepheus 2 je již v prodeji za 23990Kč za verzi XLR + CINCH výstup a 20990Kč jen CINCH výstup. Srdcem tohoto DAC je velmi osvědčený převodník Sirius."

Z uvedeného (a z ceny) sa dá usudzovať, že verzia mk2 by mohla byť práve Lyra Digital 2 momentálne za "akciovú cenu"
Asus F6V -> M2Tech hiFace -> BB Dac -> AKG K701 / Grado SR60
akchc
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 22. 6. 2010 08:03

Jaký kolo playere to mě zajímá? Brácha si koupil nedávno Author Versus a jezdí to bezvadně. Jestli ti můžu poradit tak teď není nejvhodnější doba kupovat kolo to je právě termín kolem vánoc kdy mají největší slevy na loňské modely a dá se sehnat špičkový kolo za slušné ceny jako právě ten Versus nebo i Traction apod., doporučuju štěrba-kola.cz příjemný personal a hlavně to jsou odborníci kteří ti se vším poradí vysvětlí jako údražba atd.

Jinak abych nebyl úplně OT. Dá se předpokládat, že to pojede excelentně s klasikou Sennheiser, AKG, Beyer.. atd. Už jednička hrála podle mnohých tak že si nedokáží nějaké zlepšení moc představit, bude to zajímavé.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 22. 6. 2010 17:32

Tak 27tis. uz je teda docela dost, to si jeste 2x rozmyslim:/Nejak si totiz stale neodvedu predstavit ten rozdil ve zvuku za 27tis. navic.To bych z toho musel jit rovnou do mdlob, aby to za ty prachy stalo a tomu proste zatim neverim.

hmpf: nemuzu cekat do Vanoc, na kole jezdim denne, nedavno jsem na Authorovi Basic co mam 10 let utrhl prehazovacku a kdyz jsem koupil novou, tak jsem 2x pretrhl retez, nez jsem zjistil, ze mam ozvejkany stredni kolu u trojtacu:)
Nechci do toho vrazet majlant, kolomanie me presla nekdy kolem 15. roku;)
Zatim mam vyhlednute po nejakem vyberu tuhle Meridu a asi u ni i zustanu:
http://www.horskakola.cz/detail/Matts-TFS-XC-100-D
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 22. 6. 2010 17:42

Je nutne si uvedomit, ze za 27 000 mas DAC aj AMP.
Odar
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků