[recenze] SanDisk Sansa Clip+

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bubaak 16. 1. 2010 12:55

Nástupce Clipa měl nelehký úkol, protože Clip byl první skutečně kvalitní přehrávač od SanDisku za dostupnou cenu. Dokázal bez vážných problémů zatápět firmám jako Iaudio, iriver a s přehledem rozdupat starší generace ipodu. Stala se z něj legenda!
Ale jak to tak bývá, každý musí do důchodu a tak přišel nástupce. Jak obstojí? Nebude to jak všechny druhé dily, tedy propadák?

Obrázek

V balení se zázraky nekonají. Nečekejte instalační CD, žadný poutka nic! Jen to nejnutnější. Takže:
Dvě krabice (plastova nedobitná a papírová)
Sansa Pecky (Top-End na trhu, zaslouží si vlastní recenzi)
MiniUSB kabel
Návod
Jo a Sansa Clip+ :)

Na výběr máte ze třech kapacit:
2GB je pouze v černé barvě
4GB seženete už i v červene, modré a černé
8GB na Vás opět čeká jen v černé barvě.

Obrázek

Pokud už jste měli v ruce první generaci, možná Vás překvapí, že Vás nic nepřekvapí :mrgreen:
Dílenské zpracování se trošku zlepšilo, už nepůsobí tak "lacině", trošku mi připomína soudobé irivry takže prostě střed.
Clipu přidělali Clip na tvrdo (už nejde demontovat), opět není díra na "kriplšnůru", za to na pravo se zjevila díra na microSD :mrgreen: rozměry jsou zachovaný.
Ovládání zůstalo při starém. Kruhovy design základního ovladacího prvku nahradil čtverec, domeček zůstal doma. Vypináni už není "šílený" posuvný "rozvrzaný hejblátko", ale poctivé tlačitko umístěné nahoře. Hlasitost je z boku hned pod USB konektorem.

Obrázek

Tak ho zapnem. Ovládání je citlivé a přesné, nemáte pocit že mačkáte gumu. Chod hlavního ovládání má nižší zdvih, takže se již neovládá tak dobře pod trikem, to ale neznamená že to nejde! Naopak hlasitost je líp vyřešená a je celkem intiutivně umístěná.
Ale nic není dokonalý.
Když Clipa+ výtahnete z PC, nebo vyndáte zandáte paměťovku, tak si při zapínaní můžete skočit nakoupit, uvařit si kafe a jít spát.... ráno se možná zapne... Neuvěřitelně dlouho obnovuje knihovnu. Když, ale je vše jak má, tak zapnutí trvá asi 5s, takže celkem fofr. Hlavně si pamatuje kde skončil hrát což znamená že po zapnutí můžete do 6s nerušně ignorovat auta který na Vás troubí když lezete na silnici a nečumíte do stran :mrgreen: A to může te dělat skutečně 12 hodin které jsou reálné pro nenáročné používání.

Obrázek

Ale to jsou ještě světlé chvilky! To ovládání v menu!!! Proboha to je jak C35 od Siemensu. Každy tlačitko mění FCE podle nálady a když dáte krok zpět můžete si být jisti že jeho další vlastnost není krok zpět :-| Boha jak se dostanu do menu, uf domeček... Dá se na to ale zvyknout do půl hoďky, sice občas se přehmátnete, ale oproti ZENům, Emgetonům.... je to naprosto dokonalé. Teda až na, proboha co to je? Slotradio??? to jsem si koupil ipod??? Přehravač co má v základním menu jen Music, Radio, Mic, Setups je reklamní odkaz, bez jakékoliv funkce??? :roll:

Obrázek

Displejíček OLED konstrukce je krásně čitelný a krom velikosti mu není co výčist, když totiž najedete na složky tak vidíte akurat "Norah Jones - ....." takže nevíte o jaké album se jedná až po několika vteřinách kdy se text rozeběhne... Dál jsem nepochopil nastavení jasu. Mezi nejasnějším a nejtmavším je asi rozdíl jako mezi bílou kancelářskou A4 a křídovou A4... To bych ještě bral, ale proč od dorazu k dorazu je asi 20 úrovní?? No nic.
Hudba? Všem udělá radost že EQ je o 5 sloupečcích a můžete si snima hrát do doby než to začne pořadně dunět! A když se toho bojíte, nebo věříte profíkům, máte mnoho možností! Přednastavený EQ nabídek tam je skutečně "hafomegamoc", od rock, pop jazz, classic přes funk, hipec, dance, plne basy, plne vysky!! To je prostě mega!!!!
Ale tak dáme EQ do defaultu, najdeme si nějakou hudbu a pustíme :mrgreen:

Obrázek

Tady už by se majitlé starého Clipu mohli zděsit. Už to není ta "uječená světlá kráva" která mě na lepších sluchátkách jen deprimovala. Na levnějších naslouchátkách to znělo možna dobře, ale.
Ale Clip+ už je konečně vyrovnaný, k tomu dal jistou davku přesnosti a rychlosti která zesměšňuje opět svou daržší konkurenci a dává jasně na jevo kdo byl určen primárně na hudbu (a reklamu na slotRadio).
Na výběr máte dvě urovně hlasitosti: nízka (pro Evropu), vysokou pro zbytek světa.
U nízký hlasitosti se špunty dostatečně rozeřvou bez náznaku zkreslení, ale na dorazu nemáte pocit naplnění, takže věřím že všichni daj vysokou a budou žít s jistou rezervou, kterou možná ani nevyužijou. Výkon přehravače je skutečně dostatečný a se špunty jsem se na doraz nedostal.
Zvukově v kategorii přenosných přehraváčů mu nemám co vytknout, lepší MPtrosku jsem neslyšel. Basy, středy, výšky maj reálné zabarvení. Basy a středy disponují dobrým detailem. U výšek je to slabší, ale konkurence by si mohla vzít příklad. Prostor vás nijak neohromý, ale na jakém přenosném přehravči ano? A dalo by se dál kecat do zblnutí jak hraje dobře....

Obrázek

Jaký je tedy závěr? Skutečně se stal (bohužel) plnohodnotným nastupcem Clipa. Né jenže po všech stránkách udělal krok v před, on doknce přidal i slot na karty a složkovaní! Konkurenci nastávaj časy zlý :roll:

+ Zaměřen jen na hudbu
+ Zvuk
+ Paměťovky
+ Rozměry/hmotnost
+ Rychlost a pamatuje si co člověk dělá často
+- Chaotické ovládání, da si zvyknout
- Reklama v menu
- Nechutně pomalu aktualizuje knihovnu

Jako přehravač si zaslouží 10 z 10, protože na co byl určen zvládá perfektně. Možná není perfektní, možná by mohl hrát ještě líp, možná by si ale pak hodila konkurence raději mašli.
Naposledy upravil bubaak dne 16. 1. 2010 13:23, celkově upraveno 1
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod creat 16. 1. 2010 12:56

Tak na toto som čakal. Skvelá recenzia. :tleskani

EDIT: Príslušenstvo nič moc. A ako je to s tou aktualizáciou? Trvá to dlho?
Naposledy upravil creat dne 16. 1. 2010 13:07, celkově upraveno 2
Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 16. 1. 2010 13:04

Ta foto s HD 800 ma dostala :D Velmi pekna a trefna recenzia.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bubaak 16. 1. 2010 13:11

Při zaplnění 8GB microSD karty na 7 GB a prázné paměti v přehravači to činí 110s.
To přislušenství nic moc to souhlasím, ale na druhou stranu co víc chtít... Prostě levný přehravač
Odar já musel když jsem viděl tu redukci a jack k Sennum :mrgreen:
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 16. 1. 2010 13:17

Pěkná recenze
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flatliners 16. 1. 2010 13:30

výborná recenze
to obnovení knihovny je tragédie,jak často měnim v playeru hudbu tak bych se asi učekal...
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 16. 1. 2010 13:41

řeším to nasledovně, nahraju hudbu, odpojim, zapnu ...necham byt a pak vypnu... pak už je rychlej. Ale je to depresivní 8-S
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alphi 16. 1. 2010 14:16

Nj, když se snažíš o nízkou cenu, těžko tam budeš cpát třeba 600MHz procesor a rychlou paměť. :-)

Pěkná recenze, bubu.
Přineste mi šekovou knížku a paní krtkovou.
Alphi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 16. 1. 2010 14:36

Dobře shrnuje podobné dojmy jako mám. Subjektivně se mi z Clipu+ ale ten basovější charakter moc nezamlouvá, ale jen otázka preferencí...
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ScRyX 16. 1. 2010 16:21

Super práca. Dnes už dve skvelé recenzie :)
Tá fotka s HD800 ma veľmi pobavila :D :D, bubaak má štýl :)
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirosd 16. 1. 2010 23:02

Příští týden mi má přijít červená 4GB verze, a díky tvojí recenzi se na ni jeste více těším :-D
Doma: AE Aego-m, BBdac -> AKG K701, Senn HD800
Na lítačku: sansa clip+ -> Senn IE8
mirosd
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 16. 1. 2010 23:15

Pak napiš své poznatky :mrgreen: Pokud ti jde jen o hudbu budeš spokojen :-)

A nový Fimware pro Clipouše
http://mp3support.sandisk.com/firmware/ ... .02.09.zip
V clipíkovi dejte: Nastavení -> Nastavení systému -> Režim USB -> MSC
Pichněte k PC a hoďte na vnitřní paměť stažený soubor (rozbalený)
Pak odpojte a on se postará sám...
Akci dělejte jen s nabitým Clipem!
!!! Po instalaci nedávejte Evropu !!!! "Rest of World" je jasná volba

Z menu zmizela možnost nastavený typu hlasitosti, proto nedávejte Evropu!
Má mít prý lepší zvuk při přehráváni Flac a WAW formátů (nepoznal jsem)
Nesnižuje se hlasitost při změně písní
a pár drobných nepodstatných blbostí.....
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 17. 1. 2010 01:42

xxxdvorixxx píše:Subjektivně se mi z Clipu+ ale ten basovější charakter moc nezamlouvá, ale jen otázka preferencí...


Já jsem tu světlou krávu taky moc nepobral, ale to záleží asi podle naslouchátek a osobních preferencí. Jinak velmi pěkná recenze Bubaaku, diky za ni. ;]
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 17. 1. 2010 12:11

Tak samozřejmě není tak uječeny a UE FI5 srovnal charakter, ale na Lplayeru a Cowonu D2 Fi10 hraly vzdycky líp a vyrovnaněji. Proto mi nikdy jeho zvuk nesedl ;-) Teď už to sanDisk srovnal.
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 17. 1. 2010 23:40

Recenze je moc pěkná, jen si dovolím trošku doplnit pár věcí...
- Dírka na "klíčenku" není potřeba, jelikož ta "šňůrka" se dá zaháknout za ten klip, a funguje to pak velmi dobře. Jinak na tomhle přehrávači se mi líbí právě ten klip, tedy že ho můžu připnout prakticky kamkoliv. Je to velmi pohodlné :-) :tleskani
- Trošku mě irituje to lesklé provedení, jelikož mám pořád tendenci všelijak leštit a stírat otisky prstů. Každopádně tím trpí jen přední strana, a není to nic hrozného. Jen si prostě musím rýpnout, jelikož se mi ten trend lesklých hraček (hlavně notebooků) vůbec nelíbí 8-P Provedení zbytku považuji za vynikající.
- Aktualizace knihovny naprosto plného přehrávače u mě zabrala pouhých 50s, což není tak špatné (8GB verze, vnitřní paměť, pouze mp3), a pro mě osobně to opravdu není problém, byť by se to mělo vyšplhat až k těm dvěma minutám. Vy nutně potřebujete hned po odpojení z PC poslouchat, a to ASAP? :hm
- Ovládání se mi nezdá chaotické, naopak je velmi intuitivní Po pěti minutách (klasický Clip jsem nikdy neměl v ruce) jsem si ho zalíbil :-) Třeba tlačítko "home", které mě rychle dostane do menu, a nebo zpět k přehrávané skladbě.
- Dlouhé názvy souborů/složek a jejich pomalé posouvání na displayi, se dá jednoduše obejít tím, že si vytvoříš složku s autorem: "Norah Jones", a teprve v ní máš složku s albem"(2002) Come Away With Me". Já mám spíš problém s tím, že u mé kompilace mám všechny skladby pojmenované ve tvaru: "%artist% - %title%.mp3", tím pádem vidím několik skladeb od nějakého interpreta s dlouhým názvem (třeba Alanis Morissette), na název skladby si musím počkat, až ke mě "přijede". Vyřeším to asi tím, že si skladby pojmenuju opačně, tedy "%title% - %artist".mp3". Ale ten současný tvar mi připadá přehlednější...
- S RE0 nikdy nejdu s hlasitostí pod polovinu, a většinou jsem někde kolem 3/5, nebo i 3/4 (třeba když si chci něco "víc užít", výš už nejdu), což mi připadá jako relativně malá rezerva, třeba pro náročnější sluchátka... Úrovní hlasitosti je 40. Toto je otázka třeba na Figuta, na jakou hlasitost s RE0 poslouchá na klasickém Clipu, tedy jestli si ničím uši, a nebo je tahle hlasitost normální...
- Sluší se doplnit, že přehrávač podporuje i funkci Replay Gain, což v této kategorii určitě není běžné. Já osobně ji třeba zatím nevyužiju (hudbu si pro přehrávač převádím ve Foobaru, takže si v případě potřeby můžu takto "normalizovat" všecky skladby), ale pro spoustu lidí to může být podstatné...

Jinak je to, samozřejmě, super přehrávač. Jediný, komu bych ho nedoporučil, je ten, kdo opravdu potřebuje dlouhou výdrž. Tomu bych doporučil Cowon iAudio7, nebo něco jiného od Cowonu s dlouhou výdrží. Pokud k tomu někdo chce ještě videa, tak Cowon D2+ či S9. Pokud se spokojí s menší obrazovkou a výdrží, tak třeba iAudio9.
Na otázku čistě hudebního přehrávače s rozumnou výdrží a za příznivou cenu je tu pouze jedna odpověď... Bohužel, nebo díky bohu za ty dary?
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků