[recenze] Sandisk Sansa CLip

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dasha91 30. 12. 2009 14:50

Jj už som veľa všelijakých návodov našla, ale tamtú tému som ešte nečítala, idem na to. Už tam aj niekto spomenul presne môj problém, tak to vyzerá nádejne. :oboze

Potom ešte prejdem túto tému. :oops:

Ďakujem. :-)
Dasha91
Junior

Odeslat příspěvekod Dasha91 30. 12. 2009 18:48

http://forums.sandisk.com/sansa/board/m ... 2502#M2502

Konečne som našla riešenie. :-) Funguje to perfektne :-)
Dasha91
Junior

Odeslat příspěvekod sesle123 31. 12. 2009 12:52

Zdravím, tak už mám Clip+ doma a zatím velká spokojenost, jemom si nejsem jistý ohledně nabíjení. Před prvním použití bylo přístroj potřeba nabít, tak jsem jej připojil k usb a čekal. Po 3h proces stále pokračoval, tak už jsem začinal být netrpělivý. Všimnul jsem si ale, že ve windows mi to ve vlastnostech Clipu+ ukazovalo stav baterie 100 procent, tak jsem nabíjení přerušil a začal poslouchat. Dnes bylo potřeba opět nabíjet. Přístroj je připojený k usb už snad více jak 4-5h a pořád bych chtěl pokračocvat. Navíc už ani ve windows nevidím stav baterie (stejné okno jako předtím tu teď nikde nevidím), tak si říkám, jestli něco není špatně. Po připojení k usb se mi také objeví dva nové disky. Sansa Clipp a Vyměnitelný disk. S tím druhým aktuálně nejde nic dělat, ale říkám si, že to může být disk, který reprezentuje data na kartě, kterou nepoužívám. Má to tak být?
sesle123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nolwendil 31. 12. 2009 13:57

Toto je známý bug. Všimni si, že když začneš nabíjet, tak se ukazatel nabíjení pohybuje po celé dráze baterie (pokud byla před nabíjením úplně vybytá). Po nějaké době vidíš, že se ta dráha zkracuje, neboli pohyb v ukazateli je pouze v místě, kde baterka ještě nabytá není, a ta nabytá část svítí. Snad jsem to popsal srozumitelně. Poté co nabíjení skončí, tak indikátor baterie pořád vypadá, jako by se nabýjelo, ale tentokrát už to jde po celé dráze, na rozdíl od téměř nabyté baterie, kdy se ukazatel pohybuje pouze na konci té dráhy. Dle mého názoru v tuto chvíli už baterka nabíjena není, pouze ten indikátor takto bliká. Hodně se to diskutuje na ABI i na SanDisk fóru.
Clip+ má totiž bug, kdy může špatně rozpoznat stav baterie, a u toho se vypnout. Já mám 8GB Clip+, a toto se mi naštěstí nestalo. Reálnou výdrž mám okolo 10-13 hodin (odhad), v závislosti na používání. Prostě Clip+ je pro mě ideální player, zvlášť za tu cenu. Když by nebylo těch problémů s výdrží, které jsou hodně diskutované (ale mě se naštěstí nedotkly), tak bych ho opravdu doporučil každému.
Takže co z toho pro Tebe vyplývá? Clip+ se nabíjí, dokud se zmenšuje dráha, po které přeblikává ukazatel nabíjení. Jakmile nabíjení jakoby začne odznovu, tak je přehrávač plně nabytý.

Ano, ty dva disky reprezentují vnitřní paměť a kartu.
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sesle123 31. 12. 2009 18:34

Nolwendil: díky moc. Jsem si říkal, že by to mohl vyřešit nový firmware, ale na stránkách sandisku jsem pro Clip+ žádný nenašel. Jestli s tím má ale problém více lidí, tak třeba nějaký udělají
sesle123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nolwendil 2. 1. 2010 02:31

Diskutuje se to hodně, jak na ABI, tak přímo na fóru SanDisku. Nejsi sám, kdo s očekáváním sleduje net, zda se neobjeví nová aktualizace firmwaru...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strny88 8. 1. 2010 16:40

ahoj mám ted clip+ a zatím sem nemohl přijít jak ho zamknout :D jednou se mi to podařilo omylem v kapsi ale zas sem ho nedoved odemknout :D sem s toho jelen :D
Siemens M50, CX65, Nokia 3510i, Samsung E720, Motorola E398, L7, Razr V3, Rizr Z3, Sagem MY Z-55, LG Shine, Nokia N82, Sony Ericsson w810i, Motorola Ming, Samsung Galaxy Spica, Motorola DEFY, ATRIX, X, X+1, X Style, X4, Z3 PLAY, LG G8s, Google Pixel5
strny88
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sesle123 8. 1. 2010 21:50

strny: zkus podržet tlačítko s domečkem
sesle123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nolwendil 9. 1. 2010 17:04

A totéž pro odemknutí ;-)
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dasha91 13. 1. 2010 20:16

No ja mám tiež problém s tou baterkou. A nie len pri nabíjaní to zle ukazuje, ale už sa mi dvakrát stalo také, že som mala polku baterky a zrazu bola vypbitá. :eh

Prosím Vás, ak to sledujete a ak sa tento problém nejako vyrieši, napíšete to aj sem? :-[
Dasha91
Junior

Odeslat příspěvekod Nolwendil 14. 1. 2010 09:41

A máš klasický Clip, nebo Clip+? Na nový firmware napjatě čekám, takže až vyjde, tak to sem určitě napíšu ;-)
Pokud to špatně změřilo baterii tak, že jsi po cca 12 hodinách hraní měla prázdnou baterii, ale ukazovalo Ti to půlku, tak to je ještě dobrý, i když taky nepříjemný, když nevíš, kolik baterky Ti zbývá. Horší by bylo, pokud Ti ještě zbývalo hodně baterky, ale přehrávač si myslel, že už je vybytá, a tak se vypnul. To by bylo nepříjemné. Která z těchto dvou variant to je?
Jinak menší kapacita baterie, nebo i špatné měření, může být způsobené počasím. Baterky tu zimu nemají moc rády...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Polartraxx 14. 1. 2010 22:38

No mozno som nespravne ale potreboval by som poradit.
iriver t7?clip+?iny?

Chcem si kupit novu mp3jku nakolko sa mojmu staremu apaceru stala nehoda a slapol som na neho.Uz zhanam nieco lepsie lebo bola to tragedia zapinanie prehovaranie aby to hralo atd aj ked na behanie to stacilo.Najprv som myslel ze iriver t7 je to co chcem male jednoduche,oled display, 4gb+fm,ziadne kable pichnem a idem (kedysi som mal t10 a bol som s nou spokojny kym sa jej nepodarilo dostat do pracky)
Len cim viac o tom citam tym viac sa neviem rozhodnut :-D
T7 ma sice nastupcu T5 ale ten sa mi nepaci lebo ma uz aj lcd a ten display mi dost vadi.
Toto plusko sa mi dost paci ale ako tu citam problemy s konektoromi,softom atd tak sa zas bojim ci to je spravna volba.

Viete mi niekto poradit k comu sa priklonit viac?alebo ci je este nieco na vyber okrem tychto dvoch?Hlavne nech to ma mass storage a oled display.

Budem vdacny za kazdu radu
Polartraxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nolwendil 15. 1. 2010 00:25

Jestli nepotřebuješ procházení po složkách, tak si kup klasický Clip z Aukra, a máš to za 700kč, a rovnou 8GB... Jinak můžu doporučit Clip+
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 15. 1. 2010 00:38

Koukal jsem, Clip+ 2gb verze na Aukru za 600, taky není marný. T7 na Sansu jen smutně kouká...
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Polartraxx 15. 1. 2010 03:28

tak asi vyhral ten clip+ lebo v tom sa uz da chodit po zlozkach to by mi chybalo.
ale este mam taku otazku co sa tyka spracovania vydrzi to clipko nieco?t7 sa mi zda taka pevnejsia.Nie ze by som bol nejaky extremista ,ale casto s mp3jkou beham a sem tam ked nestiham tak to zabudnem v taske pohodene alebo tak .A nechcel by som to po mesiaci lepit.A celkom mi dost aj ide o spolahlivost ze ked to pustim tak to pojde a nebude sa sekat a podobne.Radsej sa opytam ako potom nadavat.
Polartraxx
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků